1.	Praca Wrocław – zdalna rzeczywistość

1. Praca Wrocław – zdalna rzeczywistość

1 views
0

Czas pandemii przewrócił do góry nogami wiele aspektów codziennego życia mieszkańców Wrocławia. Inaczej dbamy o siebie, inaczej troszczymy się o najbliższych, mamy inne rozrywki oraz w innych składach się spotykamy. Także praca we Wrocławiu przybrała inny wymiar. Pracodawcy zrobili rewolucję w swoich biurach i oddelegowali pracowników do pracy zdalnej z domu.

Zalety zdalnej pracy we Wrocławiu

Czas pandemii to czas pozostawania w domu. Jeśli nie musimy wychodzić z domu, nie wychodzimy. Jeśli ktoś już musi i wyjdzie, z pewnością zauważa różnicę w ruchu na wrocławskich ulicach. Nawet w godzinach szczytu korki są mniejsze. Autobusy mnie oblegane, nie ma w ogóle w nich dzieci i młodzieży z plecakami. Kto może uczy się i pracuje w domu. I chociaż praca z dzieckiem w jednym pokoju bywa trudna, pracodawcy podchodzą do niej ze zrozumieniem. Czasami nawet bywa zabawnie, cała grupa konferencyjna się śmieje, gdy czyjeś dziecko dopadnie mikrofon. Także młodym rodzicom łatwiej znaleźć nową pracę we Wrocławiu. Wystarczy wpisać na jednym z portali internetowych: praca zdalna i pojawia się szereg nowych ofert (sprawdź na GoWork https://www.gowork.pl/praca/wroclaw;l). Kiedyś nie było mnogości takich możliwości i elastyczności. Możemy pracować we Wrocławiu, a mieszkać w Zamościu. Internet nie zna ograniczeń w odległości, a my oszczędzamy na paliwie.

Wady zdalnej pracy we Wrocławiu

 

Praca zdalna ma też swoje wady. Przede wszystkim życie towarzyskie. Bardzo często wyjście do pracy to jedyna forma kontaktów z innymi ludźmi, jaką zapracowani ludzie praktykują. W momencie pracy zdalnej niweluje się ona tylko do ekranu. Mniej kupujemy, mniej się stroimy, nie korzystamy z rozrywki, nie jemy na mieście. Na tym tracą inni pracownicy i ich pracodawcy. Branża gastronomiczna, która zawsze dobrze się miała i oferowała pracę we Wrocławiu w znacznym ilościach podupadła. Nawet tacy giganci jak Sphinx, Mc’Donald, KFC, Burger King, North Fish, Kebab House czy Starbucks Coffee notują duże spadki.

Zdalna prace we Wrocławiu ma wiele plusów ale i minusów. Najlepiej kiedy codzienność przestanie być ograniczana i każdy sam wybierze, jaki model funkcjonowania jest dla niego najlepszy.