Porady spadkowe w Krakowie – od czego zacząć?

Porady spadkowe w Krakowie – od czego zacząć?

1 views
0

W momencie utraty bliskiej osoby, większość z nas poza bólem i cierpieniem, jakie się z tym wiążą, musi się jeszcze często mierzyć ze kwestiami spadkowymi, które nie zawsze należą do prostych. Zgodnie z polskim prawem sprawy te należy załatwić jak najszybciej i ma to szczególne znaczenie zarówno w przypadku przyjęcia spadku, jak i jego odrzucenia. Żeby nie ryzykować niepotrzebnych nerwów i napięć, warto w tym momencie zasięgnąć profesjonalnej porady prawnej, która odciąży nas od formalności i pomoże przez nie przebrnąć.

Kto zajmuje się doradztwem spadkowym w Krakowie?

W każdym mieście w Polsce, podobnie, jak i w Krakowie można znaleźć wielu doradców prawnych specjalizujących się  w prawie spadkowym. Fachowcy Ci pomagają zarówno stwierdzić nabycie spadku, przejść proces jego odrzucenia, ustalić ważność lub nieważność testamentu, jak i zrozumieć polskie przepisy dotyczące zachowku, zapisów, poleceń spadkowych oraz sądowego podziału spadku między uprawnione do niego osoby. Kancelaria prawne jak np. https://www.pgpw.pl/ mają tu często wydzielonych osobnych prawników, którzy specjalizują się wyłącznie w prawie spadkowym, dzięki czemu są na bieżąco ze wszystkimi regulacjami i poświęcają swoim klientom maksimum uwagi, tak by sprawy jak najszybciej zostały zakończone. Szukając dla siebie doradztwa spadkowego w Krakowie warto wziąć pod uwagę przede wszystkim renomowane kancelarie, które na rynki działają od lat i w związku z tym mają ugruntowaną pozycję, ogromną wiedzę i potrafią skrócić czas całej spadkowej procedury do maksimum. Dobrze jest tu wybrać takiego prawnika, którego dyspozycyjność jest wysoka, więc nie będzie trzeba czekać na kontakt z nim przez kilka miesięcy. Czas jest tutaj kluczowy.

Czy prawnik jest Ci potrzebny i kiedy?

Oczywiście nie wszystkie sprawy wymagają wsparcia doradcy prawnego, a te które są dość oczywiste, np. ze względu na posiadanie przez zmarłego tylko jednego dziecka i co za tym idzie jedynego spadkobiercy, nie wymagają poszukiwania prawnika na wysokim poziomie. Większość jednak takich spraw okazuje się być mocno problematyczna, szczególnie jeśli w grę wchodzi liczna rodzina, duże pieniądze lub wyjątkowo nieciekawe długi zmarłego. W takich momentach warto sprawdzić jakie usługi prawne mamy dostępne w okolicy, czy przejrzeć działy kancelarii prawnych, jak https://www.pgpw.pl/prawo-spadkowe/ żeby upewnić się czy możemy liczyć na pomoc i w jakim konkretnym zakresie.

Prawnik do spraw spadkowych będzie niezbędny również wtedy, gdy mamy wątpliwości co do ostatniej woli zmarłego wyrażonej w testamencie i zastanawiamy się nad tym, czy takie pismo naprawdę jest ważne, czy też nie. W wielu sytuacjach okazuje się, że z racji na wiek, chorobę czy małą świadomość psychiczną, testament można będzie podważyć, ale tu pomoc prawnika znającego reguły takiego procesu będzie wręcz nieodzowna. O wsparcie zwracamy się również wówczas, gdy po śmierci osoby bliskiej okazało się, że ma ona jeszcze innych, nieznanych dotąd spadkobierców czy ciążą na niej duże, niespłacone wierzytelności.