Restauracje i ich renoma

Restauracje i ich renoma

1 views
0

Raz na jakiś czas zdarza się sytuacja, że na obiad wolimy wybrać się do dobrej restauracji, aniżeli do własnej kuchni. Nie zawsze jest to oznaką braku chęci do gotowania. Można rzec, że nachodzi nas ochota na posiłek w zupełnie innym miejscu. Wtedy też rozpoczynamy dość duże poszukiwania tego konkretnego lokalu, do jakiego się wybierzemy. I od razu spotykamy się z dużą ilością miejsc. I teraz jakie wybrać. Jeden ma 5 gwiazdek, ale czy posmakują nam serwowane tam potrawy. Kolejny ma 4 gwiazdki i dość dobre opinie o wystroju, jednak co z obsługą.

  Opinia jest składową renomy lokalu

W trakcie takich poszukiwań możemy śmiało stwierdzić, że praktycznie każdy lokal ma swoją renomę. Mniejszą lub większą. Utarło się, że lokale, które są otwarte najdłużej, mają najwięcej opinii głównie tych najlepszych. Sytuacja może być podobna przy restauracjach, które otworzyły się całkiem niedawno. Można śmiało więc uznać, że opinia buduje renomę lokalu, jest jej cegiełką, na której rośnie. Kwestia dobrych miejsc do zjedzenia posiłku jest poruszana w artykule na http://www.straz-pozarna.nysa.pl/ . Możemy tam, przeczytać co przyciąga klientów do najlepszych restauracji. Nie tylko dania są oceniane. Dużą uwagę goście zwracają na wystrój, sposób serwowanych posiłków, a nawet zachowanie obsługi. Dlatego też możemy zauważyć, z jaką precyzją są nam serwowanie obiady i jak uprzejmi potrafią być kelnerzy. Pamiętajmy, że renoma nie rośnie z dnia na dzień, jak grzyby po deszczu. Ją buduje się latami. To jest aspekt, na który pracują wszyscy w każdej restauracji.

My jako goście swoimi opiniami budujemy renomę restauracji, którą odwiedziliśmy. Jeśli wizyta w lokalu przypadła nam do gustu, warto zostawić kilka dobrych słów. W ten sposób kładziemy cegiełkę, jaka buduje renomę owego miejsca. Tym samym pokazujemy nasze uznanie dla pracy poszczególnych osób. Również będziemy wiedzieć, gdzie możemy śmiało wpaść na śniadanie czy kolację. Warto jednak czasami pozwolić sobie na mały element zaskoczenia w postaci odwiedzenia całkiem innego miejsca. Kto wie, może zaskoczy nas dużo bardziej niż cała reszta. Nie zamykajmy się na te same lokale. Pomagajmy tworzyć renomę dla całkiem innych restauracji.