Aktywny wypoczynek z rodziną

Aktywny wypoczynek z rodziną

0

Zapowiada się kolejny nudny weekend na kanapie przed telewizorem? Pora powiedzieć NIE nudzie! Zanim mróz i padający śnieg zamkną nas w domach, warto pojechać ze swoją rodziną poza miejskie mury i zażyć nieco ruchu na świeżym powietrzu. Gdzie warto się wybrać? Jakie korzyści wiążą się z uprawianiem sportu na zewnątrz? Sprawdź!

 

Świetna zabawa, korzyści dla zdrowia

Niestety, dzieci spędzają coraz więcej czasu przed ekranami komputerów i telewizorami. Życie w wirtualnym świecie niesie ze sobą wiele zagrożeń – apatię, wycofanie, zaburzenia rozwoju, a nawet depresję. Aby zapobiec katastrofalnym następstwom takiego trybu życia, wystarczy nieco zmienić przyzwyczajenia pociechy i wykształcić w niej zdrowe nawyki. Aktywność ruchowa na świeżym powietrzu odgrywa bardzo ważną rolę w rozwoju młodego organizmu – dotlenia go, wspomaga prawidłowy rozwój fizyczny i psychiczny, reguluje procesy metaboliczne, wspomaga nabieranie odporności, dostarcza witaminy D. Ponadto, wspólne wycieczki rowerowe, piesze wędrówki po górach, długie spacery albo gra w ulubioną grę zespołową to świetny sposób na rozrywkę i zacieśnianie więzi z najbliższymi.

 

Park linowy dla najmłodszych? Dlaczego nie!

Szukasz pomysłu na ciekawe i niebanalne spędzenie soboty z rodziną? Świetną zabawą dla całej rodziny będzie wycieczka do parku linowego. Szukając idealnego miejsca, warto zwrócić uwagę na Park Linowy Jachranka (oferta dostępna na stronie parklinowyjachranka.pl).  Na przybyłych pod Warszawę gości czekają ścieżki dostosowane zarówno do dorosłych, jak i najmniejszych użytkowników. Co ciekawe, park linowy usytuowany w pięknej okolicy Jeziora Zegrzyńskiego daje możliwość zorganizowania pełnej niespodzianek imprezy urodzinowej!