Aranżacje wnętrzarskie poruszające wyobraźnię

Aranżacje wnętrzarskie poruszające wyobraźnię

0

Wnętrzarska przemiana, która sprawia, że życie staje się ciekawsze? To jak najbardziej możliwe, gdy zapomnimy o schematach na rzecz zaskakujących aranżacji inspirowanych sztuką. Przecież piękno samo w sobie warto odkrywać na co dzień. Również w zwykłych wnętrzach, które staną się bardziej niezwykłe, gdy pojawią się w nich designerskie meble dopełnione dziełami sztuki w dosłownym sensie. Zatem do dzieła! Urządźmy się sztuką we wnętrzach i poczujmy, jak wpływa to na jakość potocznego przebywania.

Meble designerskie czarujące przestrzeń

Zachwyt i głębokie oczarowanie pojawią się w przestrzeni codzienności, gdy znajdą się w niej meble designerskie. Przedmioty czarujące, bo pozwalające przenieść się do innych światów. Na skraj lasu czy do malowniczej, lawendowej Prowansji. To meble z duszą, które poruszają wyobraźnię, stając się podstawą metamorfozy w artystycznym duchu. Autentyczny design przecież to coś więcej niż piękna forma, to kryjąca się za nią treść. Jak romantyczne skojarzenia, które wywołują białe witryny z nutką retro. Jak przywołanie klimatów natury poprzez regały, stoliki i komody zrobione z litego drewna. Takie meble na pewno poruszają wyobraźnię i zapraszają do tworzenia bez granic, także w najbliższym otoczeniu.

Więcej sztuki we wnętrzu

Sztuka od zawsze upiększała przestrzeń. Poza aspektem refleksyjnym czy też interpretacyjnym zawiera aspekt dekoracyjny. Niektóre dzieła sztuki to na nim właśnie się skupiają. Jaką sztukę warto umieścić we wnętrzu, żeby je urozmaicić i wyróżnić? Taką, jaka pasuje do nas i do tworzonego przez nas świata. Do salonowej doskonałości w stylu glamour, do kuchennej abstrakcji, do sypialnianej redukcji do czystej bieli. Warto czerpać inspiracje nie tylko ze sztuki współczesnej czy dwudziestowiecznej, ale także z tej odległej w czasie, jak czytany na nowo barok czy secesja.