Cechy dobrych płytek podłogowych

Cechy dobrych płytek podłogowych

0

Popularne od wielu lat płytki ceramiczne, stosowane są z bardzo dużym powodzeniem w naszych domach oraz mieszkaniach. Wybiera się je przede wszystkim ze względu na stosunkowo prosty oraz szybki montaż, nieduże koszty, ale również dlatego, że podłogę ułożoną z płytek ceramicznych, bardzo prosto się czyści i pielęgnuje. Jest to wygodne a zarazem bardzo efektowne rozwiązanie.

Z płytek ceramicznych możemy układać jednolite podłogi, w jednym kolorze, ale także można zastosować różne wzory, kolory, czy ciekawe zestawienia. Kiedy decydujemy się na płytki ceramiczne musimy pamiętać, że nie wszystkie płytki nadają się do położenia na podłodze. Wyróżniamy takie, które można układać na podłodze oraz na ścianie oraz takie, które mogą być położone na podłodze albo tylko na ścianie. Wynika to z rodzaju danych płytek, ale również z ich gatunku i parametrów wytrzymałościowych. Na każdą podłogę zawsze najlepiej wybrać płytki, które nie mają całkowicie gładkiej i śliskiej powierzchni, czyli płytki antypoślizgowe. Pamiętajmy również o tym, aby płytki podłogowe miały odpowiednią klasę ścieralności, ponieważ to od nie zależy trwałość naszej podłogi.

Oferta Galerii Wnętrz Mera

Galeria Wnętrz Mera oferuje wszystkim swoim klientom szeroki wybór płytek ceramicznych włoskich i hiszpańskich producentów. Cechuje je przede wszystkim nowoczesny design oraz bardzo duża staranność wykonania. Jeżeli jesteś zainteresowany to sprawdź ofertę na mera.eu.