Charakterystyka i specyfika dystrybutorów wody

Charakterystyka i specyfika dystrybutorów wody

0

Dystrybutory wody przeznaczone są do zapewnienia łatwego dostępu do wody pitnej. Niektóre dystrybutory dostarczają czystą, przefiltrowaną wodę z wymiennej butelki. Inne modele dostarczają wodę prosto z miejskiej linii wodociągowej. Niektóre dozowniki posiadają funkcje, takie jak filtrowanie, podgrzewanie czy chłodzenie wody.

Zastosowanie dystrybutorów wodnych

Dystrybutor wodny może być użyteczny w bardzo wielu sytuacjach. Niektóre biura preferują takie rozwiązanie, ponieważ zapewnia ono klientom i pracownikom wygodny dostęp do czystej i przefiltrowanej wody, bez konieczności dostarczania do miejsca pracy znacznie droższej wody butelkowanej.

Dystrybutory wody są również powszechnie stosowane w domach mieszkalnych, które nie mają dostępu do uzdatnionej wody pitnej z wodociągów lub osoby w nich mieszkające po prostu nie lubią smaku wody z kranu. Dystrybutory są zazwyczaj bardziej przyjazną dla środowiska opcją, podczas gdy butelkowana woda pozostawia wiele odpadów z tworzyw sztucznych.

Ponieważ wiele urządzeń dozujących zapewnia możliwość natychmiastowego ochłodzenia lub ogrzewania wody, ich obecność stała się koniecznością w wielu firmach i domach mieszkalnych. Ponadto wiele dystrybutorów wody ma możliwość dostarczania filtrowanej wody, która jest znacznie smaczniejsza i bardziej nadaje się do wielu zastosowań, niż twarda woda z kranu.

Sposób działania dystrybutora wody

Większość dozowników wody działa w oparciu o tę samą prostą koncepcję. Dostarczanie wody z kranu odbywa się za pomocą przycisku lub pokrętła, aby użytkownik mógł swobodnie wypuścić wodę.
Sposób dostarczania wody zależy jednak bezpośrednio od typu dozownika.

Istnieją różne rodzaje dystrybutorów wody. Najbardziej popularne są montowane dozowniki, czyli dystrybutory powszechnie określane jako fontanny wodne. Najczęściej znajdują się w miejscach publicznych oraz dużych budynkach biurowych. Montowane dystrybutory wody zwykle nie mają wielu skomplikowanych elementów. Zalicza się do nich przede wszystkim zbiornik, który magazynuje wodę z głównej linii.

Zwykle fontanna nie jest używana do napełniania kubków, naczyń oraz innych pojemników, a raczej do szybkiego napicia się prosto z dystrybutora i ugaszenia w ten sposób pragnienia. Otrzymywana woda nie zawsze jest chłodzona, ogrzewana, oczyszczana lub filtrowana. Jednak niektóre fontanny wodne mają chłodziarkę wewnątrz w celu ochłodzenia wody pitnej przed jej wydaniem.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Yazamco