Co mężczyzna powinien wziąć ze sobą na narty?

Co mężczyzna powinien wziąć ze sobą na narty?

0

Męski wypad na narty to ten moment, na który czeka chyba każdy facet. Jeśli jednak ma on przynieść maksimum satysfakcji, trzeba dokładnie przemyśleć listę rzeczy, które warto, a nawet trzeba ze sobą zabrać. Oczywistym elementem narciarskiego wyposażenia są… narty męskie, a także kijki i gogle narciarskie. Co jeszcze warto wziąć?

Trochę elektroniki

Myśląc o szeroko rozumianej „elektronice” nie trzeba oczywiście zabierać najnowocześniejszych nart męskich z wbudowanym złączem Bluetooth. Można za to zabrać telefon (niekoniecznie smartfon), ładowarkę i magazyn energii. Ten ostatni dobrze mieć zawsze przy sobie, gdyż od tego może zależeć czyjeś bezpieczeństwo.

W niskiej temperaturze pojemność akumulatorów spada, dlatego smartfon i powerbank powinny być przechowywane blisko ciała, to jest najlepiej w wewnętrznej części kurtki. Trzeba też wyposażyć się w co najmniej dwa kable USB, gdyż jeden z nich może ulec złamaniu lub pęknięciu. Trzeba też pamiętać, że dodatkowe okablowanie często „lubi się” gubić.

Odzież to podstawa

Wybierając się na tzw. narty męskie, warto pomyśleć o odzieży. I nie chodzi tu wcale o tak oczywiste kwestie jak bielizna i skarpetki (na każdy dzień), ale też o ciepłą kurtkę wierzchnią (najlepiej dwie), gruby sweter, polar, kilka bluzek i – obowiązkowo – ciepłe, casualowe spodnie sportowe. Koniecznie warto też zabrać coś lżejszego, przy czym będzie można sączyć np. wieczornego grzańca.

Obowiązkowo należy zabrać ze sobą zwykłe jeansy, kilka bawełnianych bluzek, spodnie dresowe i bluza z kapturem. Ta ostatnia sprawdzi się np. w trakcie krótkotrwałych wyjść poza hotel (np. na parking, do sklepu itd.). I jeszcze jedno: liczba wspomnianych bluzek powinna być taka sama, co liczba dni spędzonych w hotelu i na stoku.

Sprzęt, który może pomóc. I to zawsze!

Każdy, kto wybiera się w wyższe partie gór (i to nawet na sprawdzone stoki) powinien zabrać termos z ciepłym napojem, a najlepiej… malinową, rozgrzewającą herbatą. Warto też zabrać ze sobą latarkę, choć ta jest coraz częściej dostępna w smartfonie. Nie można też zapominać o konieczności posiadania zimowych butów z grubą podeszwą (np. trekkingi).

Podsumowując, każdy facet, który wybiera się na męskie narty musi pamiętać, że nie jest niezniszczalny. Wręcz przeciwnie – jadąc na taki wypad np. męskim gronie, również trzeba zadbać o własne bezpieczeństwo. W przeciwnym razie taka wyprawa może się naprawdę źle skończyć dla jej uczestników.

Więcej informacji znajdziesz na stronie narty męskie.