Co warto wiedzieć o pergolach ogrodowych?

Co warto wiedzieć o pergolach ogrodowych?

0

Wypoczynek w ogrodzie to najlepszy sposób na spędzenie wolnego popołudnia w trakcie ciepłego dnia. Bliskość zieleni i świeże powietrze pozwolą nam się zrelaksować i podładować wewnętrzne akumulatory. Chcąc korzystać z miejsca wypoczynkowego przy domu bez względu na pogodę warto zastanowić się nad pergolą ogrodową. To nowoczesne rozwiązanie sprawi, że bez względu na aurę będziemy mogli korzystać z ogrodu czy tarasu. Jak to możliwe?

Pergola ogrodowa dopełniająca przydomową przestrzeń

Pergola budowana jest przy pomocy trwałych, antykorozyjnych profili aluminiowych. Zastosowanie takiej technologii pozwoliło na wyeliminowanie powstawania rdzy, jak również zapewnienie lekkości i stabilności. Elementy pergoli ogrodowej  łączone są modułowo – oznacza to, że możliwe jest zacienienie dowolnego obszaru przy minimalnej liczbie podpór. Użytkownik decyduje także o kolorze konstrukcji – do wyboru ma on paletę klasycznych barw. Ciekawą alternatywą okażą się kolory imitujące naturalne usłojenie drewna. Takie wykończenie nada naturalnego wyglądu i wprowadzi wiele harmonii do przestrzeni wypoczynkowej.

Jak konstruowany jest dach pergoli?

Bez wątpienia to dach pergoli przyciąga najwięcej uwagi. Może być on wykonany na wiele sposobów. Najchętniej kupowanymi są pergole z dachem wykonanym z ruchomych lameli. Lamele obracają się o 135 stopni, przez co użytkownik sam decyduje, ile światła ma wpaść pod pergolę. Całkowite zamknięcie lameli sprawia, że dach staje się wodoodporny. Lamele sterowane są za pomocą prostego w obsłudze pilota. Dach lamelowy nie nagrzewa się, przez co w jego cieniu skryjemy się w przyjemny chłodzie.

Drugi rodzaj dachu to tworzywo techniczne pokryte warstwą poliuretanu. Tkanina poliestrowa zabezpieczona została przed wodą, wnikaniem wilgoci, kurzem. Skutecznie chroni ona zarówno przed silnym słońcem, jak i deszczem.