Color blocking – to jest modne

Color blocking – to jest modne

0

Czym jest color blocking? Kolorystyczną inspiracją przeniesioną prosto ze sztuki do kreacji modowych i wnętrzarskich. Nawet ogród można wystylizować w tym kierunku, decydując się na konkretne bloki barwne, np. na czerwony prostokąt rabatek wypełnionych kwiatami i zielony sześcian altanki drewnianej pomalowanej na mocną zieleń. Bloki koloru nawiązujące do abstrakcyjnych dzieł sztuki – taką ideę można wykorzystać na wiele sposobów. Ubierając się na co dzień i urządzając przedpokój.

Bloki koloru w nowoczesnym wnętrzu

Obrazy abstrakcjonistów i ich pojmowanie przestrzeni to fantastyczna inspiracja, której podstawę stanowią wyraziście kolorowe meblościanki, na przykład zielone czy fioletowe, na których tle ustawimy kolorowe kanapy narożne, chociażby żółte. Takie zderzenie kolorystyczne może się naprawdę udać. Do tego wystarczy dobrać designerskie stoliki rtv czy modne ławy. Efektowne fotele, narożniki, sofy – stworzą przestrzeń w sposób fundamentalny. Stając się akcentem kolorystycznym. Meble tapicerowane w wyrazistym kolorze to doskonały środek do stworzenia wnętrza w stylu color blocking.

Bloki koloru w stylizacjach modowych

Pięknie zasady color blocking spełniają się w stylizacjach modowych. Dodają energii i radości. Nie bójmy się więc łączyć ze sobą dużych bloków kolorystycznych. Fioletowa, gładka a do tego obszerna spódnica na kole w kolorze lemonkowym. Wystarczą delikatne dodatki, na przykład złote – żeby całość prezentowała się wyjątkowo.

Choć niekoniecznie dodatki, torebki czy buty, muszą być stonowane. One także mogą stanowić elementy stylizacji w duchu color blocking. Czerwona torebka, duża, na pasku – wspaniale stworzy casualową kreację z jednolitą sukienką w kolorze czerwonym czy fioletowym. Fantastycznie skomponuje się także z zielonymi spodniami i żółtą bluzką.