Czy gotowe domy szkieletowe  są dobrym rozwiązaniem dla każdego?

Czy gotowe domy szkieletowe  są dobrym rozwiązaniem dla każdego?

0

Aby móc jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, należy określić, czym dokładnie są gotowe domy szkieletowe. W sieci można spotkać się z różnymi definicjami, często ze sobą sprzecznymi. Uściślijmy więc, że za gotowe domy szkieletowe uznajemy te, wykonywane techniką kanadyjską.

 

Dla kogo więc gotowe domy szkieletowe?

Można by rzec, iż jest to rozwiązanie uniwersalne. Zaletą gotowych domów szkieletowych jest czas ich budowy. Wynosi on zazwyczaj od kilkunastu dni do kilku miesięcy, w zależności od zakresu prac. Trzeba w tym miejscu podkreślić, iż gotowe domy szkieletowe mają jedną zasadniczą przewagę nad klasycznymi domami murowanymi. Można je budować o każdej porze. Problemem jest tylko kwestia wylania fundamentów, jednakże przy tym, jak obecnie wyglądają zimy, nie powinno być kłopotem.

 

Jak buduje się domy szkieletowe?

Poza fundamentami nie wykonuje się żadnych tzw. prac mokrych, czyli prac, które ze względu na swoją technologię nie mogą być wykonywane w ujemnych temperaturach. Wynika to z faktu, iż wykorzystuję się podczas nich wodę, która może zamarzać lub też powodować inne komplikacje. Dodatkowo nie potrzeba ani żwiru ani piasku, co pozwala utrzymać odpowiedni porządek na placu budowy. Gotowe domy szkieletowe mogą również łatwo być modyfikowane, dlatego też taka konstrukcja będzie dobra dla każdego. Domy te służą przez lata, dlatego tez można je z czystym sumieniem polecić.