Czy opłaca się zakładać instalację LPG?

Czy opłaca się zakładać instalację LPG?

0

Wysokie ceny benzyny sprawiają, że coraz większa liczba kierowców zwraca uwagę na gaz LPG. Co prawda jego ceny też rosną, jednak nie w tak szybkim tempie, jak w przypadku benzyny czy też oleju napędowego. Dzięki temu można sporo zaoszczędzić, jednak warto zwrócić uwagę na to w jakich pojazdach montaż instalacji gazowej jest opłacalny.

 

W ostatnich latach instalacje LPG nadal są popularne, jednak ta popularność ma tendencję spadkową. Sporo ludzi decyduje się na zakup aut z silnikami wysokoprężnymi. Dodatkowo w nowych pojazdach benzynowych, silniki jest o wiele trudniej przystosować do zasilania gazem, więc montaż instalacji jest o wiele droższy. Gwałtowny wzrost ceny paliw sprawia jednak, że instalacje LPG nadal cieszą się ogromną popularnością.

Czy wszędzie da się zamontować instalację LPG?

 

Oczywiście w każdym pojeździe można zamontować instalację gazową, jednak nie każdy będzie zapewniał oszczędności oraz bezawaryjną jazdę. Istnieją bowiem jednostki napędowe, które nie są odpowiednio przystosowane do spalania gazu i źle znoszą zmianę paliwa. Inne natomiast radzą sobie z tym lepiej. Generalnie jednostki wolnossące z pośrednim wtryskiem można wyposażyć w instalację LPG w sposób łatwy i niedrogi. Do gazu lepiej przystosowane są również silniki z hydraulicznymi popychaczami zaworowymi. W przypadku bezpośredniego wtrysku, montaż instalacji jest również możliwy, jednak jej cena jest o wiele wyższa.

Odpowiedni warsztat też jest ważny

 

Na rynku działają różne warsztaty specjalizujące się w montażu oraz regulacji instalacji LPG w samochodach. Każda szanująca się, renomowana firma zatrudnia fachowców udzielających profesjonalnych porad w wyborze instalacji gazowej. Odradzą również zakładanie gazu w silnikach, które się do tego nie nadają. Takiego uczciwego podejścia można spodziewać się u renomowanych, sprawdzonych firm, a nie u takich, które za wszelką cenę chcą pozyskać klienta i na nim zarobić. W związku z tym warto sprawdzać opinie w Internecie oraz popytać znajomych i wybrać dobry warsztat zajmujący się instalacjami gazowymi.