Czy studnia wiercona będzie opłacalną inwestycją?

Czy studnia wiercona będzie opłacalną inwestycją?

0

Budowa studni głębinowej jest dobrym rozwiązaniem, jeżeli na etapie projektowania budynku nie mamy dostępu do sieci wodociągowej. Informację o uzbrojeniu działki możemy znaleźć na mapie zasadniczej. Po jej wydanie trzeba się zgłosić do najbliższego starostwa powiatowego, które prowadzi państwowy zasób geodezyjny oraz kartograficzny. Formalnie możemy też wystąpić o wydanie warunków przyłączeniowych do spółki wodociągowej. Jeśli nie ma możliwości przyłączenia, wówczas należy zrealizować własne ujęcie wody.

Zalety posiadania własnego, niezależnego ujęcia wody powoduje, że coraz więcej osób decyduje się na taką inwestycję. Osoby, które posiadają już w swoich gospodarstwach studnię głębinową w pierwszej kolejności mówią o oszczędnościach jakie zyskują dzięki takiemu rozwiązaniu. Koszt studni głębinowej jest zależny przede wszystkim od głębokości, a także od odległości odwiertu do punktu przyłączenia do budynku. Głębokość studni nie jest zależna od nas i jednocześnie ma ogromny wpływ na koszt całej inwestycji.

Oferta firmy Drillpol

Drillpol To rodzinna firma z Tychów, która świadczy profesjonalne usługi w zakresie budowy studni głębinowych. Ma za sobą zrealizowanych wiele projektów, dzięki czemu posiada niezbędną wiedzę, a przy każdej nowej inwestycji wykorzystuje ją oraz swoje wieloletnie doświadczenie. Sprawdź ofertę na drillpol.com.