Czy użytkowanie suszarki niszczy włosy?

Czy użytkowanie suszarki niszczy włosy?

0

Suszenie włosów suszarką czasami uznaje się za bardzo szkodliwy sposób na pielęgnację włosów. Czy słusznie? Czy faktycznie powinno się używać suszarki codziennie, po każdym myciu włosów? Każda z nas marzy przecież o pięknych, lśniących włosach, które wręcz promienieją zdrowiem. A częste suszenie wydaje się im szkodzić.

Suszenie niszczy włosy?

Jednym z najczęstszych argumentów przeciwko suszeniu włosów jest gorące powietrze, które wysusza włosy i sprawia, że są łamliwe i przypominają siano. Dzieje się tak, ponieważ temperatura powyżej 75 stopni Celsjusza sprawia, iż włosy tracą swój blask oraz ich warstwa ochronna ulega zmniejszeniu. Co ważne, suszenie temperaturą powyżej 100 stopni sprawia, iż zmiany w strukturze włosa stają się nieodwracalne. Problemem jest więc temperatura suszenia, nie zaś sama czynność.

Jak prawidłowo suszyć włosy?

Poza dobraniem odpowiedniej suszarki nie możesz zapomnieć o odpowiedniej technice całego procederu. Jest ona kluczem do zdrowych i suchych włosów. Ważne, aby sposób suszenia był indywidualnie dopasowany do potrzeb nie tylko włosów, ale i skóry głowy. Szczególną uwagę na cały proces powinny zwrócić uwagę osoby, których włosy cierpią na częste przetłuszczanie się lub są zazwyczaj przesuszone. Jednym ze sposobów jest zastosowanie chłodnego lub letniego powietrza. Gorące powietrze wpływa zdecydowanie negatywnie na strukturę włosa – zwyczajnie ją osłabia i sprawia, że włos staje się łamliwy i wymaga więcej pielęgnacji kosmetykami, a i często mimo takich zabiegów po prostu wypada. Suszenie warto przeprowadzać w identycznym kierunku, jak myjemy włosy. Nie ma potrzeby suszenia do samego końca – ostatni etap możemy spokojnie pozostawić do samoistnego wyschnięcia. Wcześniej natomiast najlepiej suszyć włosy ręcznikiem, ale przykładając go do włosów – to w zupełności wystarczy. Pocieranie negatywnie wpływa na samo suszenie, jak i kondycję włosów.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z https://www.profimed.com/wlosy-urzadzenia-elektryczne-c4198

Plusy suszenia suszarką

Gdy już opanujemy technikę, suszenie staje się wręcz dobroczynne dla naszych włosów. Gdy posiadamy suszarką, która ma generator jonowy (tak jak np. suszarka Solis Light & Strong), to nasza włosy się nie elektryzują, a jednocześnie łatwiej układają. Specjalne końcówki suszarek pozwalają również szybko wymodelować fryzurę oraz nadać naszym włosom objętości. Gdy suszymy je naturalnie, bardzo często są po prostu oklapnięte. A co najważniejsze w dzisiejszych czasach – używanie suszarki skraca czas suszenie, co pomaga przed ważnym wyjściem, ale i w codziennych czynnościach, np. podczas rutyny przed snem.