Czy warto zaaranżować salon na biało?

Czy warto zaaranżować salon na biało?

0

Nie od dziś wiadomo, że taka aranżacja, jak salon na biało jest bardzo modna, ale wciąż bardzo wiele osób boi się w taki styl pójść, ponieważ obawiają się efektu, jaki da salon na biało. Białe ściany, białe meble i ogólnie jasne kolory. Takie wnętrza jednak obawiać się nie trzeba, jeśli wszystko zostanie zaaranżowane w odpowiedni sposób.

Połączenie bieli z innymi kolorami

Nie trzeba brać pojęcia „salon na biało” dosłownie, ponieważ w takiej aranżacji chodzi przede wszystkim o to, aby kolor biały dominował np. w kolorze mebli lub we wszystkich ścian. Jeśli meble są białe, to ściany mogą mieć inny kolor, a jeśli ściany mają biały kolor to meble mogą mieć nawet ciemne kolory. Trzeba się tą aranżacją bawić i korzystać z niej na swój sposób.

 

Dlaczego salon na biało to taka modna propozycja?

Chodzi po prostu o to, że decydując się na salon na biało powiększamy optycznie całą przestrzeń, dlatego lepiej postawić na biel na ścianach. Dzięki temu salon będzie piękny, jasny i przejrzysty, a w szczególności jeśli pojawią się w nim duże okna.

Rozwiązań na tworzenie własnego salonu może być bardzo wiele. Trzeba szukać inspiracji, sprawdzać, co jest modne i dostępne w sklepach i tworzyć, bo własna przestrzeń ma być stylowa i moda, ale również i przytulna, aby można było w niej spędzać czas każdego dnia. Szczególnie w salonie, bo to w nim spędza się najwięcej czasu samemu lub z rodziną. Salon jest też po to, aby przyjmować gości także jest to reprezentatywna część domu.