Czym jest domowy alkomat?

Czym jest domowy alkomat?

0

Domowy alkomat to produkt, w który bez wątpienia warto się wyposażyć. To niewielkie urządzenie może wybawić od wielu problemów każdego kierowcę, który napił się napojów wyskokowych.

Alkomat w domu – po co?

Każda osoba, która posiada prawo jazdy, po spożyciu nawet niedużej ilości alkoholu miewa poważny dylemat, czy może kolejnego dnia prowadzić auto. Zdarza się, że pozornie małe porcje trunków wciąż pozostają we krwi, co jednoznaczne jest z możliwością spowodowana wypadku lub otrzymania kary. Polskie przepisy wskazują, że dopuszczalne ilości alkoholu we krwi nie mogą przewyższać poziomu 0,2 promila. W praktyce jednak niemożliwe jest samodzielne określenie stanu swojej trzeźwości. Dobre samopoczucie nie jest w tym wypadku żadnym wyznacznikiem. Często osoby pijane przekonane są o swojej dobrej dyspozycji. Domowy alkomat to sposób na rozwiązanie takich wątpliwości. Rano, bezpośrednio po imprezie, wystarczy sprawdzić na takim urządzeniu, jak w rzeczywistości wygląda sytuacja. Może okazać się, że mimo pozornie bardzo dobrej kondycji, w organizmie wciąż utrzymuje się zbyt duża ilość promili. W takich sytuacjach osłabione jest spostrzeganie, uwaga, szybkość reakcji i myślenie. Lepiej więc nie ryzykować spowodowania wypadku, który przecież może skończyć się nie tylko grzywną i mandatem, ale także utratą życia lub narażeniem zdrowia.

Domowy alkomat sklep

Urządzenia takie, jak domowy alkomat, są dziś na szczęście łatwo dostępne. Do tego ich ceny nie są wygórowane – można nabyć je już za kilkadziesiąt złotych. Oczywiście wiele zależy od typu sprzętu. Istnieje kilka rodzajów modeli, jednak należy pamiętać również, że urządzenie musi być poddawane regularnej kalibracji, czyli procesowi konfigurującemu oprogramowanie – powinno się to odbywać minimum raz do roku. Jeśli chodzi o alkomat sklep internetowy to najszybsza metoda zakupu. Ważne też, by wybrany serwis dawał gwarancję na sprzęt. Decydując się na tester, trzeba także zwrócić uwagę na jego jakość. Wersje za kilka złotych nie dadzą poprawnego wyniku, a producenci takich gadżetów nie biorą odpowiedzialności za ewentualne nieprzyjemności na drodze. Kiepskie modele wymagają również częstszego przeprowadzania kalibracji. Ta z kolei wiąże się każdorazowo z poniesieniem dodatkowych kosztów. W ostateczności może się okazać, że tańszy domowy alkomat pochłonie większe środki finansowe niż droższy model.