Czym jest popularny botoks?

Czym jest popularny botoks?

0

W ostatnim czasie możemy bez trudu zauważyć, że coraz większa rzesza kobiet decyduje się pomóc naturze. Nie chcemy bezczynnie patrzeć, jak nasze twarze z roku na rok pokrywają się coraz bardziej gęstą siecią zmarszczek. Popularną metodą walki z oznakami starzenia jest usuwanie zmarszczek nowoczesnymi metodami. Jedną z nich jest wprowadzenie pod skórę botoksu.

Zastosowanie toksyny botulinowej

Toksyna botulinowa, szerzej znana jako botoks, jest substancją wytwarzaną przez beztlenowe bakterie bacillus botulinum. Preparat o silnym działaniu aplikuje się w skórę za pomocą bardzo cienkiej igły. Na skutek działania toksyny w określonych częściach twarzy blokują się połączenia między nerwami a mięśniami. W efekcie mięśnie mimiczne rozluźniają się, a zmarszczki wygładzają. Dzięki dobroczynnemu zabiegowi, możemy pozbyć się szpecących zmarszczek wokół ust, poziomych linii na czole, tak zwanej „lwiej zmarszczki”,  zmarszczek w okolicach oczu tzw „kurzych łapek”.  Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po 5 -7 dniach, jednak na pełne rezultaty kuracji musimy zaczekać około dwóch tygodni.
Co ważne, botoks działa jedynie na zmarszczki pochodzenia mimicznego. Bruzdy powstałe w wyniku utraty w skórze kolagenu i rozkładu kwasu hialuronowego niweluje się wypełniaczami przygotowanymi na bazie naturalnego kwasu hialuronowego.

Czy to boli?

Zabieg usuwania zmarszczek mimicznych nie trwa długo i jest prawie bezbolesny. Po około półgodzinnej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej możemy od razu wrócić do swoich codziennych zajęć. Usuwanie zmarszczek toksyną botulinową nie niesie ze sobą żadnych powikłań, jednak osoby cierpiące na ciężkie alergie, choroby nowotworowe czy neurologiczne oraz kobiety w ciąży i karmiące piersią powinny zrezygnować z zabiegu. Więcej informacji znajdziesz na stronie filine.pl.