Dekoracje ścienne

Dekoracje ścienne

0

Dekoracje to elementy wystroju wnętrza, które służą wyłącznie temu, żeby przyjemniej było pracować lub odpoczywać. Najlepiej, żeby nie przeszkadzały i zwracały nadmiernej uwagi, a każde spojrzenie na dekoracje powinno nieść pozytywne odczucia. Najłatwiej zrobić to dekorując ściany, a najciekawsze dekoracje ścienne pochodzą z wydruku.

Fototapety na wymiar to dekoracje wielkowymiarowe, które przyklejane są zazwyczaj na całą ścianę, a czasem na dwie sąsiadujące. Najlepsze fototapety pochodzą z drukarni wytwarzającej je na specjalne zamówienie klienta. To klient wybiera wymiary końcowe fototapety, wybiera i edytuje zdjęcie, które będzie drukowane. Poprzez wybór i kadrowanie zdjęcia klient ma realny wpływ na ostateczny wygląd fototapety. Potrzeba trochę doświadczenia i wyobraźni, żeby zobaczyć w dużym formacie to, co jest na małym zdjęciu na ekranie monitora komputerowego. Ponadto trzeba zdawać sobie sprawę, które fragmenty fototapety będą zasłonięte przez ławę, kanapę, lampę lub cokolwiek innego. Ta wiedza pozwoli nam na odpowiednie wykadrowanie zdjęcia, a czasem zmusi do wybrania i edycji innego zdjęcia.

Dla tych, dla których fototapeta jest zbyt duża w tej samej technologii drukuje się mniejsze zdjęcia na płótnie lub plakaty, również na zamówienie. Obrazy to po prostu zdjęcia na płótnie, które są naciągnięte na drewniana ramę i od razu nadają się do powieszenia na ścianie. Doskonała dekoracja do salonu lub reprezentacyjnych pomieszczeń. W mniej eksponowanych pomieszczeniach firmowych lub domowych wystarczą plakaty, doskonałej jakości dekoracje drukowane na zamówienie.