Dekoracyjność jazdy konnej

Dekoracyjność jazdy konnej

0

Jazda konna to po prostu piękno samo w sobie. Miłośnicy naturalności docenią ten niezwykły wymiar wolności i urody bijącej od koni, którą doceniali również wybitni malarze wszystkich czasów. Przecież koń, zwłaszcza w ruchu, ma w sobie aspekt plastyczny – przyciąga wzrok i każe się podziwiać. Natomiast zwolennicy biżuteryjnych dodatków i efektownej prezentacji pójdą krok dalej w estetyce jazdy konnej.

Ozdoby dla Niej

Zwłaszcza kobiety uprawiające jazdę konną i lubiące błyskotki – mogą sobie pozwolić na szaleństwo odzieżowe także podczas treningów czy pokazów. Stroje do jazy konnej wcale nie muszą być klasyczne i stonowane. Współcześni projektanci ubrań w tym zakresie proponują ekstrawaganckie koszulki, bryczesy czy kurtki.

Oprócz aspektu praktycznego odzieży uwzględnia się także efektowne i niepowtarzalne elementy dekoracyjne, zbliżające ubrania do jazdy konnej do ubrań wyjściowych czy wieczorowych. Bryczesy dekorowane diamencikami. Albo takie z printem imitującym skórę węża. Koszulki z naszytymi perełkami. To kilka przykładów biżuteryjnego zdobienia.

Ozdoby dla konika

Znajdzie się także biżuteria dla konika. Najczęściej w postaci ozdób dekorujących pięknie zaplecioną grzywę. Na przykład internetowy sklep jeździecki Equishop proponuje pierścienie do grzywy. Ozdobione błyszczącymi diamencikami. Umieszczone na zaplecionych warkoczach zaprezentują się zjawiskowo. Znajdziemy tutaj także ozdoby-perełki, które wkręca się na luźno zaplecione i przeszyte warkoczyki.

Niczym w kosmetyczce strojnisi

Akcesoria, którymi udekorujemy grzywę konia, przypominają trochę te gromadzone w szkatułkach przez małe strojnisie. Podstawą do zaplatania są przecież gumki (miękkie, szerokie, wytrzymałe), bez których nie udadzą się koreczki czy warkocze dobierane. Można wykorzystać także różnokolorowe kokardki.