Designerskie akcenty w domu i w ogrodzie

Designerskie akcenty w domu i w ogrodzie

0

W nowocześnie pomyślanej przestrzeni domowo-ogrodowej muszą pojawiać się intrygujące akcenty, czyli przedmioty o artystycznym charakterze. Designerskie, czyli jakie? Skupiające na sobie uwagę niczym dzieła sztuki. Odważnie zaprojektowane. Wyróżniające się tym czymś, co dostrzegamy dopiero po chwili, kiedy dłużej się im przyjrzymy. Jak byśmy oglądali obraz albo rzeźbę.

Przedmiot musi się wyróżniać

Designerskie meble muszą więc być niepowtarzalne. Powinny zaskakiwać nie tylko formą czy kolorem, ale także pojawieniem się w danym kontekście. Jak krzesła rattanowe w postindustrialnym wnętrzu. Połączenie surowej przestrzeni z naturalnym materiałem.

Designerskie krzesła rattanowe, doskonałe do postawienia w salonie czy sypialni, ale też idealne na taras czy patio – prezentuje Garden Space. W salonie tym odkryjemy wiele innych mebli o artystycznym charakterze: gardenspace.pl

Przedmiot musi być perfekcyjny

Designerskie przedmioty zachowują pewną ponadczasową wartość – najwyższą jakość. Powinny być pomysłowo zaprojektowane, odważnie i oryginalnie. Ale też starannie wykonane, przy użyciu najlepszych materiałów. Takie właśnie są rattanowe krzesła czy fotele od Garden Space. Zrobione ręcznie z naturalnego rattanu. Łączą awangardowy design z rzemieślniczą tradycją wykonywania przedmiotów użytkowych.

Przedmiot musi współgrać z całości

Zadaniem akcentu w plastyce jest ożywienie całości, podkreślenie jej charakteru, dynamizacja. To element, który poniekąd nie pasuje do reszty, ale jednocześnie reszta bez niego przestaje mieć znaczenie. Dlatego designerskie przedmioty trzeba umiejętnie komponować z otoczeniem. Czerwone, wyraziste hokery dostawione do stołu z surowego drewna. Albo – stylizowana sofa barokowa w skromnej i rozległej przestrzeni. Urządzanie wnętrz i ogrodów to zabawa w sztuką.