Dlaczego warto postawić na działki komercyjne?

Dlaczego warto postawić na działki komercyjne?

0

W Polsce możemy mówić o ciągłym rozwoju rynku nieruchomości. Na sprzedaż widnieje wiele budynków, działek i tak dalej. Rynkiem, w którym można spokojnie ulokować swoje pieniądze, jest rynek działek komercyjnych.

Czym takie działki są?

Są to grunty, których przeznaczenie jest skierowane konkretnie na inwestycje typowo biznesowe, czyli są to miejsca, gdzie potencjalnymi najemcami lub kupcami będą przedsiębiorcy, chcący otworzyć na danym terenie własny biznes. Takie miejsca można wynajmować jako miejsca pod targowiska, komisy, postawienie lokalu usługowego i tak dalej. Jest to bardzo opłacalne, ponieważ zazwyczaj przychody z takich inwestycji są znacznie większe, niż ze zwykłych lokali mieszkaniowych.

Osób przedsiębiorczych w naszym kraju mamy coraz więcej, więc możemy także się spodziewać wylewu wielu małych i pomysłowych biznesów i właśnie na takie okazje należy wcześniej się przygotować. Warto już teraz zainwestować w działkę komercyjną, aby następnie móc cieszyć się wzrostem wartości gruntów i zwrotami z inwestycji.

Jak znaleźć idealne miejsce na inwestycje?

Najlepiej jest poszukiwać gruntów w miejscach, które są zamieszkane przez dużą liczbę ludności, a jednocześnie są w fazie ciągłego rozwoju i powstaje tam wiele nowych przedsiębiorstw. Takim miejscem w Polsce jest przykładowo aglomeracja śląska, czyli miejsce, w którym przedsiębiorczość ciągle rozkwita.

Tego typu miejsca, charakteryzują się dużą ilością skupisk miast i miasteczek, w których można spotkać potencjalnych sprzedawców gruntów, a jednocześnie najemców, gotowych zainwestować swoje pieniądze na zakupionym przez Ciebie terenie. Aby znaleźć takiego kupca, musisz pokazać, że Ci na nim zależy, to znaczy przygotuj miejsce Twojej inwestycji w taki sposób, aby wyglądało ono schludnie i przyciągało wzrok.

Pamiętaj o rentowności

Inwestując swój kapitał w działki komercyjne, musisz pamiętać o tym, że po kilku latach dokonana inwestycja powinna Ci się zwrócić. Nie możesz wkładać pieniędzy w tereny, które się wyludniają i w których wiadomo, że nic się nie rozwinie. Miejsca, które nie przynoszą zysku, nie są dobrym wyborem, jeśli nie chcesz wyrzucić pieniędzy w błoto.

Zanim dokonasz zakupu pamiętaj, aby dokładnie dokonać obliczeń, czy dana inwestycja Ci się opłaca i czy w ogóle warto myśleć o takim miejscu. Idealny czas, w którym możesz oczekiwać zwrotu to około 7-8 lat. Oczywiście możesz przyjąć tolerancję o kilka miesięcy dłużej, lecz jeśli na zwroty miałbyś oczekiwać jeszcze dłużej, to czas się rozglądać za czymś innym.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Metropolis