Domy z prefabrykatów – nowe trendy w budownictwie

Domy z prefabrykatów – nowe trendy w budownictwie

0

Mimo tego, że domy szkieletowe są obecne na polskim rynku już od dawna, budownictwo kanadyjskie prawdziwy rozkwit przeżywa właśnie teraz. Z roku na rok przybywa firm wyspecjalizowanych w wąskiej dziedzinie budownictwa lekkiego: oferujących projekty, prowadzących tartaki i zajmujących się kompleksową budową domów. Z czego wynika tak duże zainteresowanie budynkami wznoszonymi metodą szkieletową? Sprawdź!

Własny dom bez wyrzeczeń i problemów

Chęć wybudowania standardowego, murowanego domu jednorodzinnego wiąże się z wieloma wyrzeczeniami i koniecznością uzbrojenia się w cierpliwość. Znalezienie odpowiedniego projektu, którego cena może negatywnie zaskoczyć, olbrzymie koszty budowy i wykończenia, znalezienie wykwalifikowanych podwykonawców oraz ciągnące się często latami prace mogą skutecznie zniechęcić potencjalnych inwestorów. Znacznie tańszą  i mniej problematyczną alternatywą dla budynków stawianych z cegły są domy szkieletowe. Nowoczesne budynki powstają z prefabrykatów, czyli drewnianych elementów, które uzupełnia się specjalnymi płytami i materiami izolacyjnymi. Dostarczeniem projektu, jego ewentualną adaptacją, skompletowaniem  materiałów i budową domu zajmuje się w tym przypadku jedna firma. Realizacja projektu nie trwa kilka lat, a kilka miesięcy, a generowane koszty są zaskakująco niskie. Co ważne, prace mogą ruszyć w dowolnym momencie w ciągu roku.

Domki z bali? Niezupełnie!

Domy z drewna jednoznacznie kojarzą Ci się z nieciekawymi domkami z drewnianą elewacją? Najwyższa pora wyjść poza schemat. Prezentowane w katalogach czołowych firm domy drewniane na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od swoich murowanych wersji. Nowoczesne domy z drewna znajdziesz na stronie