Ekologia na wyciągnięcie ręki!

Ekologia na wyciągnięcie ręki!

0

Otaczające nas środowisko staje się ofiarą naszej wygody – każdego dnia wyrzucamy tony śmieci, w tym przede wszystkim: plastiku. Czy możliwe jest ograniczenie jego zużycia? Życie w zgodzie z naturą przyniesie nam wiele radości – warto uczynić pierwszy krok i ochronić to, co dla nas ważne – środowisko naturalne!

Zacznij od otoczenia wokół siebie

Zmiany na lepsze powinniśmy zacząć od nas samych. Przyjrzyjmy się krytycznie temu, jakie produkty są u nas wykorzystywane w domach najczęściej oraz na to, czy segregujemy śmieci. O ile obowiązek segregacji jest wymuszony na mieszkańcach domów jednorodzinnych, o tyle w przypadku bloków nie jest już to tak oczywiste. To miasto powinno zadbać o to, aby w okolicach śmietników pojawiły się kontenery na konkretne produkty: plastik, papier, szkło. Dzięki pojemnikom na odpady segregowalne możliwe jest znaczące oczyszczenie przestrzeni wokół nas. A to już pierwszy krok do sukcesu!

Plastik w naszych domach

Kolejnym krokiem powinno być ograniczenie plastikowych reklamówek w naszych domach – najczęściej przynosimy je ze sklepu w dużych ilościach. Zamiast nich wykorzystajmy papierowe torby od producenta induplo.pl, które mogą posłużyć również jako torby na drugie śniadanie czy nawet torby prezentowe!