Enova – wersja demonstracyjna

Enova – wersja demonstracyjna

0

Najnowszą wersję oprogramowania enova demo można pobrać bezpłatnie za stronie producenta. Pamiętać należy jednak o tym, że najnowsze wersje polecane są przede wszystkim dla właścicieli systemów operacyjnych Windows 8 oraz Windows 7. Użytkownicy, którzy posiadają starsze systemy operacyjne powinny pobrać instalator w wersji 8.2. Na stronie producenta można pobrać instalatory, to wszystkich najpopularniejszych systemów z rodziny Windows, dlatego też warto dokładnie się upewnić, czy wybiera się odpowiedni instalator. Osoby, które mają problem z wyborem odpowiedniej wersji programu, mogą oczywiście skontaktować się z firmą Soneta i skorzystać z fachowego doradztwa.

Co zawiera enova demo?

Pakiet instalacyjny enova demo zawiera bazę danych Microsoft SQL Express, która jest wymagana do prawidłowej pracy oprogramowania. Baza danych jest instalowana zawsze automatycznie bezpośrednio z właściwym programem i co najważniejsze baza danych jest wstępnie skonfigurowana, dlatego też nikt nie powinien mieć żadnych problemów, aby z niej skorzystać. Osoby, które mają już zainstalowaną bazę danych MS SQL Server, powinny skorzystać z specjalnego instalatora, aby nie obciążać dodatkowo komputera kolejną wersją MS SQL.

Wersja demonstracyjna na kilku komputerach

Użytkownicy, którzy chcą skorzystać z programu na kilku różnych komputerach w obrębie jednej sieci, muszą odpowiednio skonfigurować serwer bazy danych MS SQL. Pamiętać należy również, aby odpowiednio ustawić programy antywirusowe oraz zapory sieciowe, które mogą blokować prawidłowe działanie bazy danych. Program symfona demo wymaga również odpowiedniej konfiguracji każdego stanowiska sieciowego. Instalacja symfona demo powinna być wykonana wyłącznie na jednym komputerze, z kolei na pozostałych komputerach należy skorzystać z dodatkowego instalatora, który nie zawiera bazy danych MS SQL.

Jakie wymagania ma wersja demonstracyjna

Pakiet enova demo dostępny pod adresem http://www.tradiss.pl/pobierz-wersje-demo/ ma stosunkowo niewielkie wymagania sprzętowe, dzięki czemu można skorzystać z tego programu, nawet na bardzo przestarzałych komputerach. Minimalne wymagania to: procesor 1,5 GHz, 1GB pamięci RAM, 500 MB wolnej przestrzeni na dysku twardym (+ dodatkowa przestrzeń na bazę danych) oraz system operacyjny Microsoft Windows (8, 7, XP, 2000 SP4, 2008 R2, 2008, 2003 R2, 2003).

Pierwsze uruchomienie

System jest wstępnie skonfigurowane przez producenta, dlatego też wstępne ustawienia zawierają wszystkie najczęściej wykorzystywane elementy w polskich przedsiębiorstwach. Bardziej zaawansowane funkcje są poukrywane, dlatego też aby się z nimi zapoznać warto zapoznać się z odpowiednimi filmikami instruktażowymi.