Fajna fotobudka

Fajna fotobudka

0

Kochamy zdjęcia. Robimy ich setki a potem – najczęściej – pozostawiamy w pamięci telefonów i na kartach aparatów czy na innym cyfrowym nośniku. Rzadko są drukowane, nie można przypiąć ich do lodówki czy postawić w ramce. I wydaje się, że trochę tęsknimy za taką fotką, którą można wziąć do ręki. I fotobudka jest odpowiedzią na taką tęsknotę.

Fotobudka – co to jest?

Fotobudki to urządzenia, które robią zdjęcia i od razu je drukują. Przez lata wykorzystywane były głównie do wykonywania szybkich fotografii do dokumentów, spotkać je można było na przykład na dworcach. Pasek czterech zdjęć pojawiał się kilka minut po wykonaniu zdjęcia. Fotobudki miały znacznie większy potencjał. Lubiły w nich sobie robić zabawne zdjęcia grupy znajomych albo pojedyncze osoby robiły sobie serię śmiesznych zdjęć. Czyli służyły też zabawie.

Co do samej techniki wykorzystywanej w fotobudce niewiele się zmieniło. Ale teraz wykorzystuje się je znacznie częściej jako atrakcję na imprezach, są też nośnikami reklamy i promocji. I świetnie sprawdzają się w tej roli.

Na imprezę firmową

Fotobudka jako narzędzie marketingowe sprawdza się doskonale. Po pierwsze jest na niej dużo miejsca na personalizowane komunikaty promocyjne, dotyczące firmy lub produktu. Można ściany przygotować w layoucie, jaki jest wymagany.

Po drugie zdjęcia także mogą być oznaczone logo produktu lub firmy, mogą zawierać przekaz reklamowy, zachowywać stylistykę produktu. Zdjęcia z fotobudki każdy chętnie zabierze ze sobą i przechowa przez dłuższy czas. Czyli taka forma gadżetu promocyjnego ma jest bardzo korzystna pod względem czasu życia.

Po trzecie fotobudki nie są drogie a cieszą zarówno organizatora imprezy (bo ma fajny, lubiany przez klientów gadżet) jak i osoby fotografujące się w nich. Jest to sposób na budowanie dobrego wizerunku przy jednoczesnym zaangażowaniu odbiorcy.

Na imprezę prywatną

Fotobudki goszczą także na imprezach prywatnych, takich jak wesela, komunie, jubileusze. Są lubiane, są bardzo miłą pamiątką i dla głównych bohaterów wydarzenia i dla gości. Pozwalają na zdjęcia pojedyncze i wspólne, wesołe i poważne – jak kto lubi i woli.

Pozwalają na bezkarną zabawę w przebieranki (do fotobudek zwykle dołączane są śmieszne gadżety i elementy przebrania) i dają okazję do wygłupów a jednocześnie pozostaje po nich sympatyczna pamiątka.