Fotobudka – radość ze zdjęć

Fotobudka – radość ze zdjęć

0

Fotobudki znane są człowiekowi od wielu lat, a do Polski i Europy przywędrowały ze Stanów Zjednoczonych. Oglądając jakikolwiek film produkcji amerykańskiej, a pochodzący z lat dziewięćdziesiątych, bez problemu powinniśmy ujrzeć przynajmniej jedną fotobudkę w tle. W Polsce swoją popularność fotobudki zdobyły jednak dopiero niedawno. Co jest w nich takiego zaskakującego, że wszyscy oszaleli na ich punkcie? W jaki sposób możemy wykorzystać fotobudki?

Czym jest fotobudka?

Już na początku naszych rozważań warto wyraźnie podkreślić, że fotobudka to w praktyce nic innego, jak pewnego rodzaju aparat do selfie. Fotobudka to połączenie aparatu cyfrowego z dobrym obiektywem, automatyczną drukarką do zdjęć (na wzór starego Polaroidu) oraz przyciskiem wyzwalającym migawkę na wężyku, a jednocześnie zabudowanym w ścianie fotobudki. Lepsze wersje wyposażenia fotobudki wyposażone są również w monitor pozwalający na odpowiednie kadrowanie zdjęcia nie tylko na etapie jego wykonywania, ale również na etapie obróbki cyfrowej przed jego wydrukowanie. W najnowszych urządzeniach znajdziemy również możliwość bezpośredniego udostępnienia fotografii na portalach społecznościowych, takich jak facebook, instagram czy google+.

Fotobudka cena

Ceny fotobudek zaczynają się od kilku tysięcy złotych, jednak za cieszące się największą popularnością najnowsze urządzenia przyjdzie nam zapłacić przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych. Wbrew pozorom nie jest to wcale duża cena za fotobudkę, jeżeli weźmiemy pod uwagę, że tego typu inwestycja szybko się zwraca (jeżeli mamy zamiar ją wynajmować na imprezy okolicznościowe lub czerpać zyski z każdego wykonanego zdjęcia).

Zdjęcia inne niż wszystkie

Fotobudka daje nam możliwość samodzielnego wykonania zdjęć innych niż wszystkie. Najczęściej wraz z fotobudką na imprezę dostarczane jest gro akcesoriów, które pozwalają nam na wykonanie zabawnych i śmiesznych fotografii, a tym samym uczestnicy zabawy potrafią rywalizować ze sobą o tytuł najzabawniejszego czy nawet najgłupszego zdjęcia.

Podsumowując, pomijając już cenę fotobudki, to warto pomyśleć o niej nie tylko jako dość szybko zwracającej się inwestycji, ale przede wszystkim jako o dobrym aspekcie imprezy. Już za kilkaset złotych jesteśmy w stanie wynająć fotobudkę i zapewnić naszym gościom dodatkową atrakcję, która sama zmotywuje ich do wykonywania zdjęć, które pomimo specjalnego pozowania, nie będą zalatywały sztucznością. A o to przecież chodzi w każdej fotografii, żeby uchwycić ulotne chwile i móc do nich wrócić w późniejszym czasie!

Smove fotobudka cena na twoją kieszeń.