Fotoksiążka jako ekspresja naszych marzeń

Fotoksiążka jako ekspresja naszych marzeń

0

Marzenia to coś, co towarzyszy nam przez całe życie. Nigdy nie przestajemy marzyć. Najpierw jako dzieci snujemy marzenia o byciu księżniczką albo księciem – o spotkaniach z bohaterami z bajek. Potem chcemy zdobywać szklane góry. W młodości czujemy, że każde marzenie spełni się lada moment, już za chwilę. Często tak się dzieje. Potem marzymy o bardziej przyziemnych sprawach i rzeczach. Realizujemy jakieś plany. Gubimy się w nich i odchodzimy od naszych marzeń. Stajemy się realistami. Przestajemy być marzycielami.

Tymczasem zawsze warto marzyć

Jednak nie powinniśmy przestawać marzyć w żadnym wieku. Podstawą jest fantazja i wiara w siebie – to niesamowite połączenie, które działa cuda. Naśladowanie dzieci i ich fantastycznego sposobu życia. Nawet jeśli rzeczywistość zdaje się przed nami zamykać, nie dajmy się temu, ale zaczarujmy swoje życie na nowo.

Fotoksiążka pomoże nam marzyć

Żeby nauczyć się marzyć od nowa, musimy inaczej spojrzeć na otaczający nas świat. Niech to, co znajduje się blisko nas, zainspiruje nas do marzenia. Ale jak uwolnić w sobie twórczość? Nie mamy pomysłów. Brakuje nam czasu. Podczas gdy świetne rozwiązania znajdują się w zasięgu ręki. Możemy znowu zacząć marzyć i tworzyć w prosty sposób. Wykorzystajmy w tym celu fotoksiążkę Cewe.

Obrazkowe opowieści, które przywrócą nas do życia

Może warto odtworzyć dawne emocje i marzenia? Na przykład tworząc fotoksiążkę, w której przedstawimy zdjęcia z naszych zaręczyn i ślubu – powrócić po latach do pierwszej miłości i odzyskać jej urok. Warto to zrobić, kiedy uczucia nieco słabną po latach, żeby znowu zacząć wspólnie marzyć.

Fotoksiążka pomoże nam potem udokumentować spełnione marzenia: na przykład podróże, w które wreszcie udało się wyruszyć. Kiedy spełniają się marzenia, to warto je przecież wyeksponować, żeby marzyć dalej.