Funkcjonalna aranżacja małej łazienki – wanny asymetryczne

Funkcjonalna aranżacja małej łazienki – wanny asymetryczne

0

Dobór odpowiedniego wyposażenia do łazienki często okazuje się wyzwaniem. Szczególnie trudne jest urządzenie małych i nieustawnych wnętrz. Częstym wyborem do niewielkich pomieszczeń sanitarnych są kabiny prysznicowe. Wiele osób preferuje jednak zażywanie kąpieli w wannie. Czym są wanny asymetryczne i dlaczego mogą być dobrym rozwiązaniem?

Rodzaje wanien asymetrycznych

W tej kategorii odnaleźć można wiele różnych projektów. Wanny asymetryczne to wszystkie modele, które odbiegają kształtem od standardowych elementów na planie prostokąta. Wiele z nich to wanny narożne, które łatwo dopasować do układu wnętrza.

Pośród projektów w tej kategorii elementów wyposażenia odnaleźć można również akcesoria na planie wielokąta. Mogą występować w różnych kształtach i posiadać wcięcia, które wpłyną korzystnie na ustawność pomieszczenia.

Tego rodzaju wanny wykonane są zazwyczaj z akrylu, który łatwo podlega formowaniu. Dzięki zastosowaniu tego materiału, powierzchnia produktów utrzymuje temperaturę pokojową. Może również posiadać właściwości antypoślizgowe.

Jak dobrać wannę do małej łazienki

W małej łazience korzystnym rozwiązaniem może okazać się ustawienie asymetrycznego akcesorium do kąpieli. Takie wanny o wiele łatwiej wkomponować w niewielką przestrzeń. Dobrym wyborem z pewnością okaże się wanna narożna.

Pośród modeli, które można dopasować do załomu pomiędzy ścianami odnaleźć można egzemplarze w różnych kształtach. W wielu wnętrzach doskonale sprawdzą się wanny półokrągłe. Dostępne są w różnych wymiarach.

Właściciele wyjątkowo małych pomieszczeń kąpielowych powinni rozważyć zakup modelu w nietypowej formie. Wanny na planie pięcio- lub sześciokąta z wygodnymi wcięciami i skosami doskonale dopasują się do każdego pomieszczenia.

Dlaczego warto zdecydować się na taką wannę

Zaletą wanien asymetrycznych jest przede wszystkim ich wygoda. Standardowe modele o proporcjonalnych kształtach sprawdzają się raczej w dużych łazienkach. W niewielkim pomieszczeniu konieczne jest znalezienie kompromisu pomiędzy oszczędnym wykorzystaniem przestrzeni a możliwością komfortowego zażywania kąpieli. Odpowiedź na to zapotrzebowanie stanowią właśnie wanny o nietypowych kształtach.

Nowoczesne projekty tworzone są tak, aby przy zajęciu niewielkiej przestrzeni, zapewnić użytkownikom jak największą wygodę. Dzięki temu, elementy wyposażenia z tej kategorii są doskonałym wyborem do niewielkich, ale komfortowych łazienek.

Więcej informacji znajdziesz na stronie https://1lazienka.pl/category/wanny-asymetryczne.