Funkcjonalne pergole tarasowe

Funkcjonalne pergole tarasowe

0

Stworzenie praktycznego miejsca wypoczynkowego blisko domu nie jest dzisiaj wyzwaniem. Dzięki eleganckim meblom ogrodowym oraz licznym dodatkom możliwe jest wykreowanie przestrzeni, z której korzystać będą wszyscy domownicy. Jednym z najciekawszych rozwiązań na tarasie jest pergola. Czym jest pergola? Jak jest wznoszona?

Czym są pergole?

Pergole to świetna alternatywa dla klasycznych parasoli ogrodowych oraz element, który bez wątpienia podniesie estetykę otoczenia. Pergole wznosi się z elementów modułowych wykonanych z aluminium, więc montaż nie jest trudny. Konstrukcja zabezpieczona jest przed działaniem wilgoci, ścieraniem czy korozja, na wiele lat zachowuje swój unikatowy kolor. Dach pergoli tworzą ruchome lamele, które mogą obracać się wokół własnej osi. Taka konstrukcja sprawia, że użytkownicy mogą decydować o ułożeniu lameli oraz o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Konstrukcja pergoli uzupełniona jest również o rynnę, która pozwala na odprowadzanie wody deszczowej poza jej obręb. Pergole mogą być też uzupełnione o rolety boczne i frontowe. Interesujące aranżacje z wykorzystaniem pergoli znaleźć można na stronie gardenspace.sk/zastresenie-terasy.

 

Meble ogrodowe w cieniu pergoli

Jak zaaranżować przestrzeń pod pergolą? Możliwości jest wiele! W zależności od upodobań, miejsce to może stać się strefa wypoczynkową z meblami wypoczynkowymi, jak również miejscem odpowiednim do podawania posiłków blisko natury. Wybór mebli jest praktycznie nieograniczony – bez trudu wybrać można komplety technorattanowe, jak i zestawy jadalniane w nowoczesnym stylu. Wśród najchętniej wybieranych mebli wymienia się nowoczesne krzesła rattanowe, jak również krzesła w których siedzisko i oparcie wykonane jest z grubej liny polipropylenowej.