Gdzie szukać ilustracji do książek?

Gdzie szukać ilustracji do książek?

0

Czy nie jest tak, że dopiero w tym momencie, w którym książki otrzymują ilustrację, my sami możemy powiedzieć, że zyskują duszę? Nie każdy autor ma jednak na tyle duży talent, aby samemu ilustrować swoje prace.

Czasem też ma oryginalne pomysły i wie, jak mają wyglądać elementy ilustracyjne, brak mu jednak wiedzy na temat tego, jak przelać na papier własne wyobrażenia. Na szczęście, właśnie wtedy z pomocą ruszają zawodowi malarze. Ich oferta w dwudziestym pierwszym wieku nie ogranicza się już do obrazów zdobiących galerie sztuki. Obejmuje ona także ilustracje do książek na zamówienie i wcale nie musimy obawiać się o to, że będą one mniej staranne lub mniej poruszające niż „prawdziwe” obrazy.

Czas przygotowania ilustracji zwykle nie jest tak długi, jak czas wykonania obrazu. Należy jednak liczyć się z tym, że nie mówimy również o zadaniu, które może być zrealizowane natychmiast. Jeśli więc zależy nam na ilustracjach najwyższej klasy, pamiętajmy o skontaktowaniu się z malarzem odpowiednio wcześnie. Jest to niezbędne także dlatego, że nie musi mieć on wcale wolnych terminów w najbliższej przyszłości.