Gotowe domy z drewna na każdą kieszeń

Gotowe domy z drewna na każdą kieszeń

0

Zakup lub budowa domu to spora inwestycja, zwłaszcza, gdy jest to tradycyjny budynek murowany. Warto jednak wiedzieć, że istnieje alternatywa w postaci domów drewnianych, które są równie trwałe, a dodatkowo przyjazne dla środowiska i energooszczędne. Gotowe domy drewniane dostępne są w stanie deweloperskim oraz surowym zamkniętym.

Gotowe domy drewniane w stanie surowym zamkniętym

Gotowe domy drewniane to budynki mieszkalne, które powstają w stosunkowo krótkim czasie – wynika to z faktu, że do ich budowy wykorzystywane są prefabrykaty.
Podstawowym elementem jest oczywiście fundament, należy jednak podkreślić, że w przypadku domów drewnianych wymagania względem fundamentu są znacznie mniejsze niż w przypadku budynków murowanych – domy drewniane są lżejsze. Pod główną częścią fundamentu zazwyczaj znajdują się elementy izolowane, które zwiększają właściwości energooszczędne budynku mieszkalnego.

Kolejnym etapem jest wykonanie konstrukcji szkieletowej

W tym celu stosowane jest wysokiej jakości drewno impregnowane, poddawane odpowiednim procesom suszenia. Konstrukcja jest obłożona płytą OSB oraz wiatroizolacją.
Witryna  posiada w swoich zasobach propozycje gotowych domów drewnianych w stanie surowym zamkniętym, różniących się przede wszystkim metrażem i funkcjonalnością.
Analizując tę kwestię warto podkreślić, że gotowe domy z drewna posiadają pokrycie dachowe w postaci dachówki ceramicznej, wykończony taras, paroiolację, okna i parapety, a także ścianki działowe oraz kominy.
Wszystkie elementy konstrukcyjne posiadają atesty, gwarancje oraz certyfikaty producentów – wspomniane dokumenty otrzymuje inwestor w momencie finalizacji przedsięwzięcia.