Idealny strój kąpielowy, czyli jaki?

Idealny strój kąpielowy, czyli jaki?

0

Zbliża się lato, więc potrzebne będą stroje kąpielowe. Z ich znalezieniem nie ma żadnego problemu, gdyż są powszechnie dostępne i to w wielu wariantach. To właśnie bogaty i zróżnicowany asortyment może okazać się problematyczny, gdyż trudno jest zdecydować się na konkretny fason przy tak szerokim wachlarzu wyboru.

Jak dobrać odpowiedni strój kąpielowy dla siebie?

Zakup pierwszego lepszego stroju kąpielowego mija się z celem. Powinien on być dobrany w oparciu o potrzeby i preferencje przyszłej użytkowniczki. Na uwadze powinno się mieć swoją figurę. Nie każdy strój kąpielowy, nawet ten najpiękniejszy, będzie pasował do wszystkich. Trzeba o tym pamiętać i nie kierować się wyłącznie najnowszymi trendami.

Niezależnie od posiadanej figury, trzeba się dążyć do zachowania równowagi. Zarówno górna, jak i dolna część stroju powinny być zrównoważone, dzięki czemu cała sylwetka będzie wyglądała proporcjonalnie. Pierwszą zasadą przy wyborze stroju kąpielowego jest wobec tego dążenie do zachowania symetrii.

To również jest ważne

Wybierając stroje kąpielowe, należy mieć na uwadze to, aby możliwe było dobranie osobno rozmiaru stania i majtek. Uniwersalne rozmiary mogą się nie sprawdzić, gdyż każdy ma przecież inne proporcje. Nikt nie chce, aby stanik spadał podczas wykonywania ruchów, a majtki wżynały się w skórę. Za małe majtki mogą też wyeksponować niedoskonałości, a tego żadna kobieta nie lubi.

Kolejną kwestią jest dobranie odpowiedniego rozmiaru. W zbyt małym można się optycznie pogrubić. Z kolei za duży będzie obwisać i może spadać. Nie należy bać się kolorów, ale grać nimi. Świetną opcją są stroje kąpielowe z ozdobami, dużymi nadrukami, które przyciągną wzrok. Tym bardziej że w ten sposób możliwe jest odwrócenie wzroku od miejsc, z których nie jest się dumnym. Zasada jest taka, że ciemne i spokojne kolory nie przyciągają aż tak abordaż spojrzeń.

O czym jeszcze należy pamiętać?

Bolączką wielu kobiet jest odstający brzuch, który nie wygląda atrakcyjnie, szczególnie odsłonięty w stroju kąpielowym. Można jednak sprytnie go zakamuflować, dobierając odpowiedni fason. Ciekawą opcją jest tankini, czyli kostium z koszulką zamiast stanika i majtkami, który świetnie zakrywa brzuch.

Niedoskonałości brzucha można zatuszować przy pomocy pareo. To samo dotyczy nieidealnych pośladków czy nóg. Przy zbyt dużym biuście zaleca się wybierać kostium z górą uszytą z cienkiej tkaniny. Jeśli z kolei chcemy się wyróżniać w tłumie i modnie wyglądać, warto zainteresować się monokini, co jest połączeniem jednoczęściowego stroju kąpielowego z bikini.

Więcej informacji znajdziesz na stronie stroje kąpielowe https://ekskluzywna.pl/stroje-kapielowe.