Jak komfortowo przejść przez rozwód?

Jak komfortowo przejść przez rozwód?

0

Sprawy rozwodowe należą do jednych z najczęściej podejmowanych w polskich sądach rodzinnych. Sprawy takie, w zależności od stopnia skomplikowania, mogą toczyć się kilka tygodni lub nawet kilka lat. Z doświadczenia prawników wynika, że nie sama sytuacja małżonków, a ich niechęć do dogadania się między sobą wpływa na długość spraw rozwodowych. Jak przejść przez własny rozwód szybko i z korzyścią dla siebie?

Skąd tyle rozwodów?

Olbrzymia ilość rozwodów w naszym kraju w ostatnich latach wynika z wielu przyczyn. Podstawą jest oczywiście niedogadanie w związku oraz niechęć do pracy nad związkiem z pomocą wykwalifikowanego specjalisty (np. psychologa par). Druga istotna kwestia to niewierność małżeńska, ale również przemoc w rodzinie – coraz więcej ofiar przemocy w rodzinie decyduje się na podjęcie kroków prawnych, aby uwolnić siebie i często również dzieci od oprawcy. W większości przypadków niezbędna okaże się pomoc adwokata. O tym, jak pracują adwokaci podczas rozwodów dowiemy się na stronie adwokat-katowice.info.pl/rozwody-separacje.

Jak pomoże nam prawnik?

Przygotowując się do sprawy rozwodowej warto poprosić o pomoc specjalistę. Porada prawna czy też zatrudnienie prawnika pozwoli nam poznać nasza sytuację od strony prawnej, jak również poczuć się znacznie pewniej na sali sądowej. Zadaniem prawnika jest dokładne poznanie naszej sytuacji i bezstronna ocena. Podczas rozmowy z prawnikiem dowiemy się, jakie są możliwości prawne, z którym możemy czy powinniśmy skorzystać. Doświadczony prawnik podpowie nam także, jakich kroków nie podejmować, gdyż mogą one zmienić na gorsze naszą sytuację prawną.

Jakie zadania ma nasz prawnik na sali sądowej? Podstawą jest oczywiście reprezentowanie nas przed sądem i współmałżonkiem. Obecność prawnika wpłynie pozytywnie na nasze samopoczucie w tym trudnym czasie i doda nam odwagi. Zadaniem prawnika jest również tworzenie pism i wniosków, które przedkładane są przed sąd.