Jak leczyć alergię niklową?

Jak leczyć alergię niklową?

0

Czy można skutecznie leczyć alergię niklową? Dla osób zmagających się z tym problemem, to bardzo ważna kwestia. Alergia bowiem zasadniczo wpływa na jakość ich życia. Czy można uporać się z nią uporać? To ważna sprawa, dotycząca około miliarda osób. Alergia może zostać nabyta w każdym momencie życia poprzez nadmierną ekspozycję na nikiel, który jest po prostu dookoła nas: w przedmiotach codziennego użytku, w kosmetykach, w biżuterii, w wodzie, w żywności.

Sposoby leczenia alergii niklowej

Jeśli temat alergii niklowej jest komuś bliski, to na alergiananikiel.pl znajdzie wiele wyczerpujących informacji. Także tych dotyczących tego, jak leczyć alergię niklową. W przypadku alergii niklowej zaleca się:

  • unikanie kontaktu z alergenem oraz kontrolę przedmiotów użytku codziennego testami na wykrycie obecności niklu (test DMG);
  • tworzenie fizycznej bariery pomiędzy skórą a jonami niklu (lakierowanie biżuterii, pokrywanie sztućców stopami rodu, zaklejanie taśmą ćwieków w ubraniach mających kontakt bezpośrednio ze skórą);
  • nakładanie rękawic ochronnych wykonanych z kauczuku naturalnego, kauczuków syntetycznych lub tworzyw.

Nie zawsze jednak przestrzeganie tych wszystkich reguł jest możliwe. Nie zawsze też wskazane środki ostrożności są wystarczające. Niekiedy mogą doprowadzić do kolejnych dolegliwości (np. długotrwałe noszenie rękawic może przyczynić się do maceracji i innych zmian skórnych).

Preparaty barierowe

Okazuje się, że najlepsze w leczeniu alergii niklowej są produkty barierowe (żele, kremy, maści). Jednak tylko te najwyższej jakości jak kremy Nidiesque, przynoszące skuteczne rozwiązanie dla alergików. Zawierają one substancję aktywną, otrzymywaną według opatentowanej technologii. W ten sposób powstaje niewidzialna bariera zapobiegająca przedostawaniu się jonów niklu w głąb skóry.