Jak nosić spinki do mankietów?

Jak nosić spinki do mankietów?

0

Mężczyźni, którzy chcą by ich elegancka stylizacja zyskała luksusowego i stylowego wyglądu bardzo często decydują się na zakup spinek do mankietów. Choć ich rozmiar jest niewielki to potrafią one w diametralny sposób odmienić wygląd całej stylizacji, dodając jej indywidualnego charakteru. Jeszcze do niedawna uważano, że mankiety koszuli należy zdobić spinkami tylko i wyłącznie na wyjątkowe okazje, dzisiaj natomiast styliści zachęcają do tego by Panowie wykorzystywali je przy swoich codziennych stylizacjach. Czym kierować się przy wyborze spinek do mankietów? Jaki rodzaj biżuterii sprawdzi się najlepiej? Polecamy ślubne spinki do mankietów z oferty https://riwia.pl/spinki-slubne

 

Dopasuj spinki do mankietów koszuli!

 

Osoby, które wcześniej nie nosiły spinek z pewnością nie wiedzą, iż biżuterię należy dopasować do konkretnego rodzaju mankietów. Jak wiadomo mankiety koszul przystosowanych do zakładania spinek, wyposażone są w specjalne otwory, określane są one potocznie mianem „francuskich mankietów”. Niemniej jednak na rynku dostępne są koszule z mankietami pojedynczymi oraz mankietami podwójnymi.

Pierwsza z opcji dedykowana jest zdecydowanie mniej oficjalnym okazjom, z kolei koszule posiadające podwójne mankiety uznawane są przez stylistów za zdecydowanie bardziej eleganckie i szykowne. Wybór koszuli podobnie jak spinek powinien być dostosowany do okazji oraz ogólnego wyglądu całej stylizacji.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie spinek do mankietów?

 

Spinki do mankietów możemy podzielić na dwa rodzaje jako element biżuterii ekskluzywnej bądź casualowej. Pierwsze z nich dedykowane są stylizacjom eleganckim, drugie – codziennym. Spinki eleganckie wyróżniają się oryginalnym designem oraz wysokiej jakości materiałem użytym do ich produkcji. Są one najczęściej wykonane z takich surowców jak srebro, złoto, platyna, kamienie szlachetne, naturalne drewno, skóra itp.

W przypadku spinek odpowiednich dla look’u w stylu casual, wybierać należy pomiędzy tymi o uniwersalnym designie i prostych wzorach. Świetnym rozwiązaniem jest dopasowanie spinek do innych elementów męskich dodatków – koloru klamry paska od spodni, koperty zegarka, spinki do krawatu itp.

Ostateczny wybór spinek do mankietów jest jednak kwestią bardzo indywidualną, wszystko tak naprawdę zależy od gustu i upodobań samego użytkownika.

 

Problem z doczyszczeniem mebli? Sprawdź https://adoo.pl/aranzacja-wnetrz/czyszczenie-i-konserwacja/

 

Spinki do mankietów są niewątpliwie jednym z najbardziej eleganckich elementów męskiej biżuterii. Pomimo niewielkich rozmiarów, to właśnie one w dużej mierze wpływają na finalny efekt męskiej stylizacji. Korzystając z wskazówek umieszczonych powyżej dopasowanie idealnych spinek nie sprawi Ci żadnego problemu.