Jak przedłużyć ważność domeny?

Jak przedłużyć ważność domeny?

0

Domena internetowa wraz z hostingiem WWW to dwa niezbędne elementy do działania strony internetowej. Usługa jest ważna przez rok. Najlepiej jest przedłużyć jej działanie zanim minie ostatni termin zapłaty. W przeciwnym razie klient straci dostęp do domeny. Gdy witryna  od lat znajduje się pod tym samym adresem, to buduje swoją markę i zaufanie na rynku.

Jak pozyskać domenę .pl?

Na rynku jest wiele darmowych domen, jednak taki wybór znacznie ogranicza możliwości strony. Klient musi przestrzegać wielu zasad, np. ograniczenia konfiguracji rekordów DNS lub braku możliwości utworzenia subdomeny. Korzystanie z płatnej domeny daje nieograniczone możliwości edycji strony, co wpływa na lepszą jakość witryny. Koszt takiej platformy waha się od 50 do 100 zł. Wraz z domeną dobrze jest kupić serwer hostingowy, ponieważ te dwa elementy są niezbędne do działania witryny. Z polskich firm można polecić zaufaną domenę i bezpieczny hosting na www.kylos.pl. Po wejściu na taką stronę wybiera się nazwę domeny internetowej, która jest rezerwowana na 14 dni. W tym czasie należy zapłacić za usługę, która będzie aktywna przez rok. Gdy klient nie zdąży uregulować zapłaty na czas, istnieje możliwość przeniesienia adresu do kwarantanny na miesiąc. Dostęp do funkcji strony będzie niedostępny do czasu zapłaty.

Jak przedłużyć lub odnowić działanie domeny?

Czasami zdarza się, że klient nie zobaczy e-maila przypominającego o zapłacie. Gdy domena trafi do kwarantanny, nie ma problemu z jej odzyskaniem. Wystarczy, że klient opłaci fakturę za przedłużenie rejestracji domeny, a rejestrator natychmiast przywraca ją do poprawnego funkcjonowania. Gdy natomiast minie 30-dniowy okres kwarantanny, wtedy domena staje się wolna i każdy będzie mógł ją sobie zarejestrować. Im wartościowsza nazwa, tym większa szansa, że zostanie przejęta, a wtedy trzeba się liczyć z dużo wyższymi kosztami odkupu. Najlepiej regulować opłaty na bieżąco oraz przedłużać działanie domeny zanim upłynie czas rejestracji. Rejestratorzy dbający o klienta wysyłają powiadomienia o terminie zapłaty. Warto też zapisać sobie w kalendarzu datę uregulowania rachunku lub zainstalować aplikację przypominającą o nadchodzących rachunkach (np. Bills Agent).

Dlaczego warto przedłużyć wybraną domenę?

Przedłużenie raz wybranej domeny zwiększa jej wartość. Im dłużej firma utrzymuje się w niezmienionej formie z tym samym adresem, tym jest wyżej wyceniana na rynku. Z przedłużeniem domeny wiąże się również większa rozpoznawalność nazwy oraz strony internetowej. Pozwala to na pozyskanie większej grupy klientów i zwiększenie świadomości  marki, którą się tworzy.