Jak sprawić, aby ogród stał się przydomową oazą zieleni i odpoczynku?

Jak sprawić, aby ogród stał się przydomową oazą zieleni i odpoczynku?

0

Piękny i zadbany ogród to zachęcające miejsce do relaksu – nie trzeba o tym nikogo przekonywać. Nawet niewielki skrawek zieleni i ziemi może stać się miejscem wypoczynku dla naszych bliskich. Jakich elementów potrzebujemy, aby cieszyć się spokojem wśród zieleni?

 

Meble i parasole ogrodowe

Z pewnością decydując się na zaaranżowanie naszego ogrodu przede wszystkim pomyślimy o meblach. Najlepiej kupować je u sprawdzonych dostawców i producentów – tylko wtedy możemy mieć pewność, że zostały one wykonane z tworzyw wysokiej jakości. Wykorzystanie takich materiałów jak technorattan czy aluminium pozwala na tworzenie mebli o wysokiej odporności na zmienne warunki pogodowe, wilgoć, promieniowanie UV.

Aby schronić się przed słońcem w ciągu upalnego dnia wystarczy parasol. Dawniej nie przykładano wielkiej wagi do tego, jak były one konstruowane oraz z czego były tworzone. Dzisiaj jest to dla kupujących kwestia kluczowa: parasol ma być stworzony z trwałych tworzyw, które zagwarantują nam jego długą eksploatację. Parasol ogrodowy szary okaże się strzałem w dziesiątkę podczas poszukiwania funkcjonalnych rozwiązań do ogrodu.

 

Aluminium, tkaniny poliestrowe…

Stelaże nowoczesnych parasoli ogrodowych tworzone są z lekkiego i zabezpieczonego przed działaniem wilgoci aluminium. Tworzywo to pozwoliło na znaczne obniżenie wagi produktu. Dzięki ruchomej stopie parasol może być obracany o 360 stopni bez konieczności ruszania konstrukcji.

Czasze parasole tworzą tkaniny poliestrowe powlekane poliuretanem. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed wnikaniem kurzu, wilgoci, silnym promieniowaniem słonecznym. Sprężyny naciągowe w czaszy podtrzymują tkaninę w prawidłowej pozycji również podczas silniejszych podmuchów wiatru.