Jak umilić sobie urlop macierzyński?

Jak umilić sobie urlop macierzyński?

0

Tak naprawdę wystarczy posiadać podstawową umiejętność obsługi maszyny do szycia, aby umilić sobie czas spędzany na urlopie macierzyńskim z dzieckiem. Szycie daje nam ogromne możliwości tworzenia rzeczy do domu, ale i do szycia odzieży dla siebie i dziecka. Wystarczy odwiedzić sklep internetowy z dzianinami Pinsola, aby przekonać się, jak ogromny wybór tkanin jest tam dostępny w bardzo przystępnych cenach. Aby nie szyć „na oko” można wykorzystać wykroje krawieckie z popularnych czasopism dedykowanych tej tematyce, można też takie wyszukać w sieci.

Ubrania i ubranka

Dzianina jest wręcz idealnym materiałem do tego, aby uszyć z niej różnego rodzaju ubrania i ubranka. Jest miękka i przyjemna w dotyku, elastyczna – a więc nie krępuje ruchów dziecka, a przy tym jest dostępna w wielu wspaniałych wzorach i kolorach. Można z niej uszyć czapeczkę, sukienkę, spodenki, a nawet cały dresik, który może być zapinany na suwak błyskawiczny lub też zatrzaski. Szycie ubranek dla dzieci może nam dać ogromną satysfakcję, tym bardziej, że w momencie ukończenia dzieła nasz szkrab będzie mógł się zaprezentować w takim ubranku.

Zawsze można też pokusić się o odświeżenie swojej garderoby i uszycie czegoś dla siebie – przyjemniej w noszeniu i wygodnej sukienki z dzianiny lub też legginsów w ciekawe wzory. Na pewno przyda się nam dodatkowa, nowa rzecz, w której będziemy się czuć pięknie i kobieco. Posiadając już bardziej zaawansowane umiejętności krawieckie możemy uszyć sobie nawet kurtkę na sezon jesienno – zimowy.

A może coś do domu?

Podczas naszego urlopu możemy też zadbać o dom szyjąc miękkie poszewki na poduszki, zasłonki oraz inne elementy dekoracyjne. Czasem nakład finansowy, jaki musimy przeznaczyć na materiały jest naprawdę niewielki, a efekt może być ogromny. Takim sposobem możemy przystroić swoje mieszkanie wiosennymi inspiracjami, a latem siedzieć na poduchach w arbuzy na naszym balkonie. Równie dobrze możemy zabrać się za wykonanie patchworkowego koca lub też eleganckiego bieżnika do salonu.