Jak wybrać firmę budowlaną?

Jak wybrać firmę budowlaną?

0

 

Należy mieć świadomość, że obecnie wybranie ekipy budowlanej nie jest tak skomplikowanym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Wystarczy wiedzieć, jakie kwestie wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji. Jakie cechy powinna posiadać dobra firma budowlana Opole?

O czym należy pamiętać?

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności zapytanie znajomych i członków swojej rodziny, czy nie znają przypadkiem przedsiębiorstwa w branży budowlanej, które mogliby polecić z czystym sumieniem. Warto zebrać dane od kilku firm, a następnie wybrać najlepszą ofertę. Świetnym rozwiązaniem będzie spotkanie się z przedstawicielem ekipy budowlanej i porozmawianie na temat projektu.

Nie należy podpisywać umowy z przedsiębiorstwem, które nie jest w stanie dokładnie określić terminu zakończenia prac. Warto także poprosić firmę o przedstawienie kosztorysu poszczególnych prac. Bardzo istotne znaczenie mają doświadczenie i kwalifikacje ekipy budowlanej.

Sprawdzenie firmy

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że budowa domu może być największą inwestycją w całym życiu. Rekomendowane jest zatem sprawdzenie dotychczasowych realizacji ekipy budowlanej. Zdecydowanie najlepszą opcją będzie osobiste odwiedzenie niektórych projektów. Nie można bowiem wierzyć przedstawionym zdjęciom.

Ponadto odwiedzając określony obiekt, trzeba zwrócić szczególną uwagę na każdy szczegół. Doskonałym przykładem mogą być niedomalowane fragmenty ściany. Można również zdecydować się na rozmowę z właścicielem danej nieruchomości.

Firma budowlana Opole – ustalenie zasad współpracy

Należy przede wszystkim spisać wszystkie ustalenia w umowie. Powinna ona zostać podpisana przez dwie strony. Jest to bowiem gwarancja wykonania poszczególnych prac, a także podstawa do dochodzenia odszkodowania w sądzie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że w umowie muszą znajdować się terminy rozpoczęcia i zakończenia prac. Warto również zaznaczyć punkt, że wynagrodzenie będzie wypłacone dopiero po zakończeniu określonego etapu budowy.

Rekomendowane jest również zabezpieczenie się, jeżeli chodzi o ceny materiałów. Świetnym rozwiązaniem będzie uśrednienie ich ceny. Wykonawca musi oczywiście zapoznać się ze stanem faktycznym budowy. Inwestor powinien dopilnować, aby w umowie znajdował się zapis, że wszystkie prace zostaną wykonane zgodnie z przepisami prawa budowlanego. Warto uwzględnić także kary umowne. W zdecydowanej większości przypadków wynoszą one 30% wynagrodzenia.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://ksetra.pl/.