Jak wybrać odzież po liposukcji

Jak wybrać odzież po liposukcji

0

Po przeprowadzonym zabiegu odsysania tkanki tłuszczowej (czyli po liposukcji), pacjenci powinni nosić specjalną, uciskową odzież. Ma ona pomóc w szybkiej i efektywnej rekonwalescencji.

Czemu służy odzież po liposukcji?

Specjalna bielizna i odzież noszone po zabiegu liposukcji łagodnie uciskają ciało, co znacznie sprzyja regeneracji tkanki łącznej, a więc pomagają w ładnym zabliźnianiu się pooperacyjnych nacięć. Do tego, takie ubrania pomagają w zmniejszaniu obrzęków i opuchnięć. A to dzięki temu, że powodowany przez nią ucisk sprawia, że płyny wydzielające się z organizmu cofają się do głębszych warstw tkanek skóry – czyli tak jak powinno to wyglądać. Po zabiegu liposukcji odzież należy nosić przynajmniej dwa-trzy tygodnie (nieustannie). Jednak, kiedy chce się uzyskać jak najlepsze efekty można ją nosić nawet sześc miesięcy.

Prawidłowe dobranie odzieży

Aby odzież uciskowa mogła prawidłowo spełniać swoje funkcje, trzeba ją dobrać odpowiednio do rozmiarów ciała pacjenta. Wszystko wymiary należy dokładnie sprawdzać na etykietach dołączonych do ubrań. Powinny one uciskać, ale jednocześnie nie mogą ograniczać ruchów ciała noszącej je osoby. Muszą być także w miarę wygodne – będą bowiem noszone przez 24 godziny na dobę. Kupując odzież po liposukcji, trzeba wybrać kilka ubrań, gdyż nie są one jednorazowe, a mogą być prane i używane ponownie. W zależności od obszarów operacji można znaleźć kombinezony na całe ciało lub też bieliznę w stylu „body”, albo z krótkimi spodenkami. Dla wygody osób noszących taką odzież wyposaża się ją w specjalne szwy i zapięcia, które znacznie usprawniają jej wkładanie i zdejmowanie. Należy dodać, że ta specjalna garderoba jest dobrze tolerowana przez skórę, dzięki temu, że wykonuje się ją z materiałów o różnej grubości, strukturze, a nawet poziomie delikatności. Każdy potrzebujących ją pacjent może więc wybierać wedle własnych potrzeb i preferencji.

Pielęgnacja ubrań uciskowych

Jako, że funkcje odzieży po liposukcji są konkretne, należy robić wszystko, by zachowała ona swoje właściwości i działanie. Osoby noszące te ubrania powinny więc pamiętać o kilku zasadach. Jak już było wspomniane wcześniej – trzeba wybrać odpowiedni rozmiar, ale też przestrzegać instrukcji (danych przez lekarza i widocznych na opakowaniu). Bieliznę uciskową należy prać ręcznie i z niebyt dużą ilością środków piorących. Następnie trzeba ją osuszyć ręcznikiem i dopiero potem powiesić, ale w żadnym wypadku nie na słońcu. Trzeba być także uważnym i nie zniszczyć jej balsamami i kremami do skóry.

Zapraszam po więcej informacji na stronęodzież po liposukcji (bielizna uciskowa).