Jak wybrać tanie materace do spania?

Jak wybrać tanie materace do spania?

0

Sypialnia jest miejscem, gdzie spędzamy bardzo dużo czasu w naszym życiu na odpoczynku. Wybierając tanie materace do spania zwracajmy uwagę na ich konstrukcję i budowę biorąc pod uwagę swoje upodobania i oczekiwania względem jego twardości/miękkości.

Tanie materace do spania na łóżko

Wiele osób mówi, że lubi miękkie materace do spania, dzięki czemu nie czują nic twardego pod swoimi plecami. Po zakupie takiego materaca okazuje się jednak, że jest on za miękki, a nasz kręgosłup nie ma porządnego punktu podparcia podczas snu. Z kolei inna grupa osób od razu uznaje, że woli twarde materace do spania, ponieważ nie lubią uczucia zapadania się w zbyt miękki materac. Po zakupie okazuje się jednak, że materac jest zbyt twardy i powoduje uciskanie nie tylko na nasz kręgosłup, ale również na naczynia krwionośne. Jak więc wybrać tanie materace do spania, które zapewnią nam wygodę?

Test ręki

Tanie materace do spania musimy wybrać osobiście wykonując bardzo prosty test ręki. W dobrym sklepie meblowym, gdzie potrzeby klienta będą na pierwszym miejscu, będziemy mogli na wybrane przez siebie materace położyć się na prosto na plecach. W tym momencie wsuńmy rękę pod nasze lędźwia i przekonajmy się, czy ręka wchodzi na ludie lub z dużym oporem. Tylko ręka wsuwająca się pod naszą część lędźwiową z delikatnym oporem będzie oznaką tego, że jest to najlepszy materac do spania, który w przyszłości zapewni nam długi i zdrowy sen każdej nocy. W taki sposób najlepiej dobierać materace dla siebie i dla swoich bliskich.