Jak zachęcić dziecko do nauki literek i cyferek?

Jak zachęcić dziecko do nauki literek i cyferek?

0

Jest wiele sposobów na to, by zachęcić malucha do nauki literek i cyferek. Już od najmłodszych lat można bowiem poprzez zabawę oswajać dziecko z rozmaitymi szablonami, dzięki czemu późniejsza nauka będzie szybsza i efektywniejsza. Od czego więc zacząć? Co przyda się rodzicom? Podpowiedź poniżej.

Szablony liter i cyfr

W wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych znaleźć można mnóstwo kolorowych szablonów do nauki alfabetu oraz cyfr. Przydadzą się one na pewno dzieciom, które zaczęły chodzić już do szkoły, jak i dzieciom w zerówce.

Wielu rodziców chce jednak, by ich pociechy dużo wcześniej poznały literki oraz cyfry. Dla nich stworzono nawet specjalne szablony (np.: wykonane z drewna lub z płyty HDF), które są bezpieczne dla dziecka. Maluch początkowo interesuje się nimi ze względu na kształt, kolorystykę oraz to, co jest na nich napisane. Z czasem jednak stara się on samodzielnie układać wyrazy, oraz tworzyć kilku cyfrowe liczby.

Dlaczego warto postawić na sprawdzony zestaw?

Szablony liter i cyfr są niezastąpione w domach, w których dzieci muszą, jak najszybciej nauczyć się cyfr i literek. Trzeba jednak pamiętać, iż presja oraz zeszyt z zadaniami nie zawsze działa na nich motywująco.

Dlatego też warto mieć taki zestaw pod ręką, który dzieci będą używać wspólnie z rodzinami. Odpowiednie szablony można wykorzystać do obrysowania liter i cyfr na ścianach, co sprawi, że maluch codziennie będzie się z nimi oswajał i szybciej się ich nauczy. Można także wykorzystać je do codziennej zabawy. Jest wiele przykładów na to, jak kreatywnie używać tego typu szablonów.

Co powinni wybrać rodzice?

Przede wszystkim warto postawić na dobre jakościowo, solidnie wykonane szablony, które posłużą dzieciom przez wiele lat. Można je znaleźć w wielu sklepach, dlatego też rodzice mają w czym wybierać.

Warto więc zwrócić uwagę na asortyment, który będzie wykonany z bezpiecznych dla dzieci materiałów. Rodzice coraz częściej wybierają szablony drewniane, które są ekologiczne i łatwe w użyciu. Ich cena również jest bardzo przystępna, gdyż w większości sklepów można je kupić już od około 20 zł do 40 zł.

Jak widać z powyższego, warto postawić na szablony, które na pewno przydadzą się w każdym domu. Na początek warto pokazać je maluchowi, nauczyć go obrysowywać literki i cyfry na kartkach, a później może on tworzyć z liter poszczególne wyrazy i liczby. Doskonałą opcją są także różnorodne zabawy z literkami i cyframi, w których może uczestniczyć więcej osób (np.: rodzeństwo, rodzice, dziadkowie oraz inne dzieci).

Więcej informacji znajdziesz na stronie szablony liter i cyfr.