Jak zmienić zwykły ogród w miejsce wyjątkowe?

Jak zmienić zwykły ogród w miejsce wyjątkowe?

0

Nasz ogród czy taras może stać się przestrzenią idealną do odpoczynku czy relaksu – wystarczy kilka drobnych zmian, które umożliwią nam producenci mebli ogrodowych. Stopniowo, zmieniając meble i dodatki, stworzymy aranżację, która będzie zachęcać do spędzania czasu na zewnątrz, blisko natury.

Znajdź piękne i trwałe meble ogrodowe

Szukając mebli ogrodowych zazwyczaj skupiamy się wyłącznie na ich estetycznym wyglądzie oraz kolorach. Zagadnienia te są ważne, jednak również istotne są parametry związane z trwałością materiałów. Meble ogrodowe będą narażone na działanie zmiennych warunków atmosferycznych, takich jak opady deszczu, działanie silnego promieniowania UV, wnikanie kurzu. Istotne jest, aby zastosowane materiały nie odkształcały się, nie łamały, nie były podatne na pojawianie się rdzy.

Nowoczesne meble technorattanowe

W ofercie producentów znajdziemy meble ogrodowe zestaw wykonane z różnych materiałów, wśród nich olbrzymim zainteresowaniem cieszą się nowoczesne meble technorattanowe. Technorattan jest materiałem doskonale znanym w Polsce, dzisiaj producenci przedstawiają go w nowej, odświeżonej wersji. Technorattan jest tworzywem syntetycznym o wysokiej odporności na uszkodzenia i działanie zmiennych warunków atmosferycznych. Jego struktura nie jest podatna na promieniowanie UV, przez co nawet po wielu sezonach nie traci on pięknego koloru. Stelaże mebli technorattanowych oparte są na aluminiowych elementach malowanych proszkowo – taki materiał jest wysoce odporny na działanie wilgoci i pojawianie się rdzy.

Jakie meble wybierać do ogrodu? Możliwości jest wiele: szukając miejsca do relaksu zaleca się klasyczne sofy narożne lub też funkcjonalne leżanki ogrodowe. Osoby ceniące podawanie kawy czy herbaty w ogrodzie powinny wybrać niewielkie stoliki kawowe oraz fotele lub krzesła.