Jaka aranżacja małego tarasu okaże się strzałem w dziesiątkę?

Jaka aranżacja małego tarasu okaże się strzałem w dziesiątkę?

0

Niewielkie tarasy dają wiele możliwości aranżacji – miejsce takie może służyć do podawania kawy czy śniadań dla dwojga. Jaka aranżacja małego tarasu okaże się najlepsza? Jakie meble i dodatki wybrać, by przestrzeń ta zachwycała przez całe lato?

Aranżacja małego tarasu – jakie meble wybrać?

Aranżacja małego tarasu jest dzisiaj prostsza niż może się to wydawać. Podstawą powinny być dopasowane do naszych potrzeb meble. Niewielka przestrzeń będzie idealna do stworzenia kącika kawowego – wybierzmy więc komplet kawowy, w którego skład wchodzi wąski i wysoki stolik oraz dwa wygodne fotele. Wśród rekomendowanych mebli warto wymienić nowoczesne krzesła i stoliki, których stelaże wykonano z lekkiego aluminium malowanego proszkowo. Wśród nowoczesnych mebli znaleźć można lekkie i niebanalne krzesła, w których siedzisko i oparcie wykonane jest z liny polipropylenowej. Taki design przyciąga wzrok i sprawia, że aranżacja małego tarasu jest jeszcze ciekawsza!

Aranżacja małego tarasu – wybieramy dekoracje

Aby niewielki taras nabrał elegancji, warto wybrać dopasowane do naszego gustu dodatki. Podstawą mogą być poduszki i pledy wykonane z trwałych materiałów. Nie tylko podniosą one estetykę otoczenia, ale też sprawią, że w czasie chłodniejszych wieczorów będzie nam cieplej. Poduszki urozmaicą meble tarasowe i sprawią, że na tarasie zagoszczą kolory. Doskonałym pomysłem jest również wykorzystanie roślin kwitnących – wystarczy osadzić lawendę w donicach z technorattanu, aby móc cieszyć się wspaniałym aromatem przez całe lato. Dodatkowo lawenda odstrasza komary! Aranżacja małego tarasu nie może odbyć się bez dodatkowego oświetlenia – na stoliku kawowym lub też parapetach warto ustawić lampiony. Dobrym rozwiązaniem okażą się też lampy solarne, które mogą być ładowane poprzez energię słoneczną.