Jaki robot kuchenny wybrać?

Jaki robot kuchenny wybrać?

0

Dobry, wielofunkcyjny robot jest na wagę złota. Wysokiej klasy urządzenie łączy w sobie funkcje kilku sprzętów kuchennych, co pozwala na zaoszczędzenie czasu. Sprawia, że gotowanie jest przyjemną i lekką czynnością. Robot ułatwia pracę w kuchni, pod warunkiem, że jest dopasowany do preferencji gospodarzy. Jak wybrać robot kuchenny? W poszukiwaniu inspiracji warto przejrzeć ranking najchętniej kupowanych produktów.

Jakie parametry brać pod uwagę przy robota kuchennego?

Moc robota

Im większa moc, tym robot działa sprawniej i efektywniej. Standardowe roboty kuchenne pracują z mocą: 300-1000 wat. W rankingu najlepszych robotów kuchennych (https://www.bomi.pl/ranking-robotow-kuchennych-top-10-najlepszych-modeli/) przodują roboty o mocy około 800 W. Największą mocą cechują się roboty planetarne, najdroższe i najbardziej zaawansowane.

Liczba obrotów

Chodzi o prędkość wirowania mieszadeł lub noży. W standardowych modelach prędkość wynosi około 220 obr./min – takie roboty cieszą się największym popytem. Nowoczesne urządzenia pracują na wielu poziomach prędkości.

Jakość wykonania

Ważne, aby robot wykonany był z materiały wysokiej jakości. Plastikowe elementy są nietrwałe i łatwo ulegają uszkodzeniu, lepiej zainwestować w sprzęt wykonany z metalu. W rankingu najlepiej sprzedających się produktów czołowe pozycje zajmują urządzenia wyposażone w podzespoły wykonane z aluminium, stali nierdzewnej lub stali INOX.

Komfort użytkowania

Najlepiej wybierać urządzenia, które można łatwo złożyć, umyć i schować na półkę. W rankingu najlepiej sprzedających się produktów dominują roboty wyposażone w schowki na akcesoria.