Jakich porad szukają ludzie w internecie najczęściej?

Jakich porad szukają ludzie w internecie najczęściej?

0

Poradniki internetowe z roku na rok cieszą się coraz większą popularności. O ile można się kłócić czy tradycyjne książki w formie papierowej nigdy nie znikną, o tyle jeśli chodzi o poradniki w gazetach czy broszurach, to na pewno czeka je odejście do drukarskiego raju. Ich miejsce zajmują natomiast poradniki internetowe, które cieszą się coraz większą popularnością. Jednym z nich jest poradnik PoradydlaCiebie.pl.

Wyszukiwanie informacji w poradnikach internetowych

Poradniki internetowe to portale, w których użytkownicy znaleźć mogą informację dotyczące różnych obszarów życia codziennego. Poradniki internetowe często mają charakter tematyczny. Najpopularniejsze w sieci to te dotyczące prowadzenia domu, sposobów żywienia czy mody. Nie mniej w cieci pojawia się coraz więcej wyspecjalizowanych poradników internetowych, skupiających się na przekazywaniu wiedzy z dziedzin takich jak konkretne segmenty budownictwa czy przemysłu.

Moda , dieta czy wakacje ? – Najpopularniejsze pytania, które zadawane są w sieci

Co roku firma Google oficjalnie publikuje różne statystyki dotyczące tego co wpisują użytkownicy w wyszukiwarkę internetową. Takie informację można również uzyskać korzystając z wielu darmowych narzędzi internetowych,. Zdziwią się jednak Ci którzy spodziewali się ogólnych pytań dotyczących mody czy zdrowia. Najpopularniejsze pytania wpisywane przez internautów w ubiegłym roku to: „jak zawiązać krawat?”, „jak się całować” oraz „jak zajść w ciążę?”

Czy porady z Internetu są wiarygodne?

A czy Internet jest sam w sobie wiarygodny? Porady, niezależnie czy zawarte na forach tematycznych, książkach  czy poradnikach internetowych wymagają weryfikacji. O ile książkę można polecić lub nie, na forach internetowych prowadzić dyskusje z innymi użytkownikami, o tyle wyższość poradników internetowych nad tradycyjnymi formami to możliwość komentowania. Czytelnicy mogą dodawać komentarze pod artykułem, oceniać zawartą w nim poradę czy nawet wymieniać się swoimi sposobami.

Najpopularniejszy temat w 2017 roku na PoradydlaCiebie.pl

Wychodząc naprzeciwko wielu zapytaniom, które otrzymaliśmy, postanowiliśmy sprawdzić który temat na naszym poradniku internetowym cieszył się w ubiegłym roku największą popularnością. Jak się okazało, nasi czytelnicy najwięcej informacji i szukali na tematy związane z niedoczynnością tarczycy, nadciśnieniem oraz… przeprowadzką.