Jakie cechy ma kuchnia w stylu loftowym?

Jakie cechy ma kuchnia w stylu loftowym?

0

W ostatnich latach tradycyjne style aranżacji mieszkań i domów są coraz częściej wypierane przez te nowoczesne, które poszerzają możliwości inwestorów. Jednym z nich jest styl industrialny (loftowy), pozwalający stworzyć wyjątkowy klimat w domowych wnętrzach. Sprawdźmy zatem, na co zwrócić uwagę, projektując kuchnię w stylu loftowym!

Styl loftowy, czyli surowość i stonowana kolorystyka

Aby skutecznie urządzić kuchnię w stylu loftowym, należy w pierwszej kolejności poznać jego cechy charakterystyczne. Można zastosować go zarówno w niewielkich mieszkaniach, jak i dużych domach, jednak konieczne jest zwrócenie uwagi na kilka istotnych kwestii takich jak:

  • duże okna, które nie są zasłonięte firanami i pozwalają optycznie powiększyć każdą przestrzeń;
  • stonowana kolorystyka – w stylu loftowym dominują biel, szarość i odcienie beżu, które dodatkowo uzupełniać może czerń;
  • surowe materiały, stosowane do wykończenia ścian, sufitów oraz podłóg, zwłaszcza beton i cegła;
  • ciekawe dodatki w stylu loftowym, w tym duże lampy czy oryginalne pod względem designu regały.

Styl industrialny można określić „nieładem artystycznym” – poszczególne elementy nie muszą pochodzić z jednego kompletu, ale ważne jest, aby w jakimś stopniu do siebie pasowały i posiadały wspólne elementy. W ten sposób możliwe będzie uzyskanie wysokiego komfortu i oczywiście niezwykłego wystroju wnętrza.

Kuchnia w stylu loftowym – na co zwrócić szczególną uwagę?

Absolutną podstawą większości kuchni w stylu loftowym są meble industrialne – najczęściej tworzone na wymiar i będące połączeniem stali oraz drewna. Zadbaj o to, aby wnętrze było jasne i by można było wkomponować do niego ciemniejsze wyposażenie, które nada całości loftowego charakteru.

Dobrym pomysłem jest np. wykonanie jednej ze ścian z czerwonej cegły – będzie doskonale kontrastowała z innymi elementami wyposażenia. Na podłogę idealnie nadawać się będzie beton, który z jednej strony nada wnętrzu wyjątkowego charakteru, a z drugiej będzie odporny na wszelkie uszkodzenia i zanieczyszczenia, powstające podczas gotowania.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Kuchnia w stylu loftowym to widoczne instalacje, postarzane meble, zabudowane sprzęty AGD oraz lampy o mocnym świetle, mogące np. posiadać widoczną rdzę. Wszystko to można przełamać rośliną, która nada wnętrzu tak bardzo pożądanej przez każdego naturalności.

Kuchnia w stylu loftowym w bloku?

Oczywiście! Choć styl industrialny najlepiej pasuje do wnętrz wysokich i przestronnych, to może sprawdzić się – choćby częściowo – w małej kuchni. Pamiętaj jednak o betonie, cegle, postarzanych elementach oraz solidności zastosowanych rozwiązań. Jeżeli chcesz, aby uzyskany efekt w stu procentach spełnił Twoje oczekiwania, skorzystaj z inspiracji, jakie znajdziesz w Internecie albo skonsultuj się z projektantem wnętrz. Loft może być piękny i wygodny – ale tylko wtedy, gdy zostanie dobrze przemyślany!

Planujesz remont kuchni? Zleć go sprawdzonym specjalistom z Twojej okolicy – https://fixly.pl/kategoria/remont-kuchni.