Jakie kamery do monitoringu domu?

Jakie kamery do monitoringu domu?

0

Popularność systemów monitoringu wciąż rośnie. W obecnych czasach, gdzie dokonywanych jest coraz więcej włamań i kradzieży, to w pełni zrozumiałe. Chociaż jeszcze kilka lat temu, firmy i instytucje publiczne korzystały głównie z takich systemów bezpieczeństwa, dziś posiadacze domów prywatnych coraz częściej decydują się na takie rozwiązanie.

Ponieważ na rynku wybór kamer jest duży, trudno bez jakiejkolwiek wiedzy zdecydować się na dany sprzęt. Poniżej znajdziecie kryteria, którymi należy kierować się podczas wyboru takiego sprzętu.

Kamery dzielą się na przewodowe i bezprzewodowe. W przypadku kamer bezprzewodowych sygnał jest wysyłany z kamery do rejestratora za pomocą systemu radiowego. To bardzo wygodne rozwiązanie, aczkolwiek możemy mieć problem ze stabilnością obrazu. Można też zdecydować się na kamery przewodowe, one będą bardziej niezawodne, dopóki kabel będzie sprawny. Kolejny podział to – kamera z promiennikiem podczerwieni lub bez. Kamery z promiennikiem podczerwieni są doskonałym rozwiązaniem wszędzie tam, gdzie oświetlenie jest słabe. Można ich używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Kamery bez promiennika będą dobrym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam głównie na monitorowaniu obszaru w ciągu dnia. Innym rozwiązaniem może okazać się podświetlenie obserwowanego terenu, wszystko zależy od tego, jaki teren monitorujemy i jakie mamy wymagania względem sprzętu. Bardzo istotna jest także obudowa, szczególnie jak kamery umieszczone są na zewnątrz. Taki system musi być odporny na warunki atmosferyczne takie jak deszcz, wiatr, mróz, słońce, musi być też pyłoszczelny. Nie jest to wymagane w przypadku kamer stosowanych wewnątrz budynków, w tym wypadku większą uwagę przywiązuje się do ich wyglądu, powinny być małe i niezauważalne. Bardziej dyskretna będzie obudowa kulista, jednak można mieć problem z obserwacją otoczenia. Obudowa tulejowa lepszym rozwiązaniem, dzięki niej widzimy więcej szczegółów, jest też dużo prostsza w montażu. Jeżeli nie wiemy, jaki monitoring wybrać, najlepiej zdecydować się na pomoc specjalistów, oni dopasują system do naszych potrzeb.
Sprawdź kamery do monitoringu.