Jakie rodzaje płytek umieścić w kuchni?

Jakie rodzaje płytek umieścić w kuchni?

0

W kuchni możemy się spotkać z płytkami nie tylko na ścianie, ale również na podłodze. W obu miejscach prezentują się fantastycznie. W każdym z nich musimy jednak postawić na nieco innych ich rodzaj.

Płytki kuchenne w wersji ściennej przeważnie można znaleźć między blatem roboczym oraz szafkami wiszącymi. Zazwyczaj mamy wówczas do czynienia z glazurą, a jej popularność nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Glazura zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że osoby zainteresowane skorzystaniem z niej mogą liczyć na imponującą ilość kolorów i wzorów. Nie bez znaczenia jest jednak to, że jest materiałem, który można łatwo utrzymać w czystości. Nie ma wielu wad. Jedną z nich jest jednak typowa dla niej kruchość. To właśnie ona sprawia, że glazura nie jest dobrym pomysłem, gdy stawiamy na płytki podłogowe. Na szczęście, można tam zastosować każdy inny ich rodzaj. Dziś największą popularnością cieszy się w tym kontekście gres porcelanowy polecany z uwagi na charakterystyczną dla niego podwyższoną wilgotność.

Jeżeli jesteś zainteresiwany, to zapoznaj się z naszą bogatą ofertą najwyższej jakości płytek ceramicznych, w ktorej znajdziesz między innymi płytki Dune Shapes Origami Gold 25×25 oraz płytki Impronta Shale. Zapraszamy!