Kolory flory

Kolory flory

0

Ogród sam w sobie prezentuje kolorystyczne bogactwo. Przecież natura to najdoskonalsza artystka. Jej fantazja nie ma granic. Od wszechczasów działa z niesamowitym rozmachem. Wolność i dowolność jej kreacji stanowi inspirację dla artystów, którzy w swoich poczynaniach starają się naśladować piękno naturalnych okazów. Formy i kolory samej Matki Natury – oto najlepszy katalog, z którego możemy czerpać w nieskończoność. Także wtedy, gdy nie tworzymy oficjalnej sztuki. Albo – gdy tworzymy nasz ogród niczym dzieło sztuki.

Zieleń w różnych zestawieniach to strzał w dziesiątkę

Podstawowym kolorem natury jest zieleń. Pomyślmy, jak bardzo może ona nas inspirować. Na przykład w przypadku mody. Połączenia zieleni z barwami takimi jak czerwień, błękit, żółcienie, róż, fiolet – to doprawdy udane zestawienia kolorystyczne i stylistyczne. Polecane dla osób, które pragną nieco ożywić swój wizerunek. Dodać sobie powabu i radości.

W kolorach słonecznika

Przecież takie połączenia preferuje sama natura, układając swoje kwiatowe kompozycje. Można nawet naśladować konkretne przypadki i układy kolorystyczne. Na przykład mocna barwa żółta w połączeniu z delikatną zielenią. To imitowanie piękna słoneczników. Docenianego przecież i rozsławionego przez van Gogha. Malarz wprowadził te kwiaty do sztuki oficjalnej, a następnie zaczęły one żyć własnym życiem. Stały się poniekąd symbolem kultury popularnej XX wieku. Pojawiały się wszędzie.

Możemy wykorzystać słonecznikową urodę na swój własny sposób. Ubrać się latem jak słonecznik? Jeśli odpowiednio dobierzemy detale i faktury materiałów, to stworzymy oryginalną stylizację. Albo wnętrze urządzone w słonecznikowym stylu: żółto-zielone, lekkie, pełne światła, otwarte szeroko na świat. Na ogród, w którym ustawimy szlachetne meble ogrodowe Zumm. Coś pięknego, zapierającego dech w piersiach.